Könyvkritika: Madeline Miller: Kirké (2019)
2019. február 27. írta: chipolino

Könyvkritika: Madeline Miller: Kirké (2019)

„Mint kiderült, aznap este mégis leöltem néhány malacot.”

Nagyon vártam ezt a könyvet, Madeline Miller előző regénye, az Akhilleusz dala az egyik kedvencem. A Kirké kicsit hullámzóbb, kicsit szeszélyesebb, de fantasztikus az őszintesége, egészen szívbemarkoló. Nehéz könyv, érzelmileg megterhelő, mert a valódi érzelmek megélése nem…

Villámkritika: Tündérkert (2019)
2019. február 23. írta: G_Norton

Villámkritika: Tündérkert (2019)

Kb 7 ezer gyerek lakik, vagy nevelkedik gyermekotthonokban, akár éveken át – sőt, sokan ilyen intézményekben is nőnek fel. Ilyen intézetis gyerekek a főszereplői a Tündérkertnek is, akiket a Csepp a Tengerben Alapítvány önkéntesei segítenek – nem csupán a szemétszedésben és…

Szexmisszió / Seksmisja (1984)
2019. február 21. írta: FilmBaráth

Szexmisszió / Seksmisja (1984)

Nővéreim, ez az eset, amikor félre kell tenni a feminizmust, és egyszerűen csak jókat kell nevetni a filmen.

Nővéreim, ez az eset, amikor félre kell tenni a feminizmust, és egyszerűen csak jókat kell nevetni a filmen. Azért protestálnék, hogy sokkal több a pucér nő, mint férfi, de tekintettel a történetre, talán megbocsátható, és mivel nem igazán alfahímek voltak a főszereplők,…

Alita : A harc angyala / Alita: Battle Angel (2019)
2019. február 20. írta: P.A. Doorman

Alita : A harc angyala / Alita: Battle Angel (2019)

Egy igazi CGI orgia kiborgokkal

  Az elmúlt évek filmes felhozatalának hála már nem lepődik meg az ember, ha egy újabb képregény adaptációval találkozik a mozivásznon. Bevallom, annyi csúsztatás van a dologban, hogy az Alita: A harc angyala valójában manga adaptáció, de legnagyobb bánatomra, akárminek is…

Könyvkritika: Deborah Harkness: Az éjszaka árnyai (2018)
2019. február 19. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Deborah Harkness: Az éjszaka árnyai (2018)

Ha tetszett a sorozat, odaleszel ezért a könyvért is.

Ha tetszett a sorozat, odaleszel ezért a könyvért is. A boszorkányok elveszett könyve teljesen véletlenül került a szemem ügyébe, és akkora szerelem lett belőle, hogy azonnal be kellett szereznem a folytatást a könyvesboltból. Egy könyvtrilógia első részét mutatta be ugyanis a…

Árnyékország / Shadowlands (1993)
2019. február 16. írta: FilmBaráth

Árnyékország / Shadowlands (1993)

Egy fájdalmasan szép szerelem a halál árnyékában

Csodálatos meséket írt, de a legszebb és legfájdalmasabb történetet az élet írta a számára. C.S. Lewis, a Narnia krónikáinak írója a halál árnyékában élhette át azt az igazán mély érzelmet adó szerelmet, amelyre titkon mindannyian vágyakozunk. Richard Attenborough pedig gyönyörű filmet készített…

Könyvkritika: Rácz Ráchel: Időtlen (2018)
2019. február 14. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Rácz Ráchel: Időtlen (2018)

Furcsa könyv. Besorolhatatlan.

Furcsa könyv. Besorolhatatlan. Abszurd és esszenciális. Nagyon rövid, de annál elgondolkodtatóbb. Kevéssel több, mint száz oldalon végigrohanunk a XX. század ismert díszletei között, miközben egy szerelemi háromszög résztvevőinek sorsát kísérhetjük figyelemmel. Kevés szóval…

Sorozat: A boszorkányok elveszett könyve / A Discovery of Witches (2018)
2019. február 12. írta: FilmBaráth

Sorozat: A boszorkányok elveszett könyve / A Discovery of Witches (2018)

Azt hitted, hogy a vámpírok és a boszorkányok kimentek a divatból? Nagyot tévedtél.

Azt hitted, hogy a vámpírok és a boszorkányok kimentek a divatból? Nagyot tévedtél. A Harry Potter és az Alkonyat szerelemgyermeke valami elképesztően egyedi tud lenni a műfaji sablonokon belül maradva, mindvégig fenn tudja tartani az érdeklődést, és még el is gondolkodtat. Ugyanis miközben az…

Könyvkritika: Benkő László: Káosz és rend III. - Hajnali sugár (2018)
2019. február 11. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Benkő László: Káosz és rend III. - Hajnali sugár (2018)

Ismét egy remek történelmi regény született Benkő László tollából, amely telis tele van kalanddal, érzelmekkel, csatákkal, szokás szerint a katonai stratégia a fő vezérfonal, miközben rengeteg ismeretet szerezhetünk a korszakról.

Az első rész kritikája A második rész kritikája Nem gondoltam volna, hogy ebből a könyvből fogom megtudni, honnan kapta a mi gyönyörű Vértesünk a nevét. A trilógiából ez lett a kedvenc részem, némileg részrehajló módon főleg azért, mert szűkebb pátriámban,…

Könyvkritika: Lyndsay Faye: Jane Steele (2018)
2019. február 08. írta: tonks

Könyvkritika: Lyndsay Faye: Jane Steele (2018)

Jane Eyre sorozatgyilkosként támad

A klasszikus művek újragondolása nem új keletű téma és mindig érdekes, hogy mit lehet kihozni egy ismert és szeretett történetből. Lyndsay Faye nem kisebb műhöz, mint Charlotte Brontë Jane Eyre című klasszikusához nyúlt hozzá, hogy megmutassa, mihez tud kezdeni egy főhősnő, ha…

süti beállítások módosítása