A következő hónapokat meghatározó egyik nagy diskurzus valószínűleg az lesz, hogy a Netflix filmjei szerepelhetnek-e, illetve hogyan fognak szerepelni az Oscaron. Technikai akadálya (egyelőre) nincs a dolognak, de az Akadémia erősen mozgolódik a streaming szolgáltató ellen, két éve pedig a Beasts of…
Könyvkritika: Iréne Frain: Marie Curie szerelmei (2017)
Egy izgalmas nyomozás Marie Curie médiabotránya után
Könyvkritika: Agnés Martin- Lugand: A boldog emberek esőben csókolóznak (2017)
A pici rózsaszín, fekete-fehér fotós könyv azonnal felkeltette az érdeklődésemet, mivel az ajánló szerint "ellopta a franciák szívét, majd meghódította a világot". Előtte is tudtam, de Dick regényei csak megerősítették azt, hogy a jó regényt nem oldalszámokban mérik. Ennek ellenére mégis kell a tér…
Hét nővér / What Happened to Monday (2017)
Közhely azt az ítéletet mondani egy filmre, hogy kihagyott ziccer, de a Hét nővér sokkal többre volt hivatott annál, hogy Az ember gyermeke vagy a Futu.re olcsósított verziója legyen. Mert hogy erről van szó: egy disztópiáról, amely alapötletén kívül semmi izgalmasat nem hordoz magában, sőt, mintha…
Nagy durranás / Hot Shots! (1991)
Mondanivalója nem sok van a filmnek, jó poénja annál több
Bolyhos nyuszitappancs. Miért nem születnek manapság ilyen zseniális kis poénok, amelyeket évtizedek múlva is gond nélkül idézünk bármikor? Nyilván azért, mert ma már nem nagyon vannak olyan filmek, amelyek olyan emlékezetesek, hogy mindenki értené az utalásokat. Nem véletlen, hogy az Airplane! és a…
Könyvkritika: Karl Pilkington: Egy idióta külföldön (2012)
Egy igazi antiurista kalandjai a világ hét csodájával, nagyon vicces formában.
Sztálin halála / The Death of Stalin (2017)
Armando Ianucci rutinos politikai szatiristának mondható: bár hazánkban leginkább a Veep című sorozaton révén ismert, már számos vígjátékot készített a nagypolitika visszásságairól. Ebből a szempontból a szovjet rezsim kifigurázása egyszerre hálás és hálátlan feladat: könnyű célpontként adja magát,…
Könyvkritika: John Le Carré: A kémek öröksége (2017)
George Smiley visszatért és még mindig ő keveri a legjobban a kártyákat a kémek ködös világában
Top Gun (1986)
Egy végtelenített videoklip, mégis magával tudja ragadni a hangulata a nézőt még ma is
Radius (2017)
Nem olyan rég írtam egy teljesen ismeretlen ausztrál sci-firől, az OtherLife-ról. Furcsa véletlen, hogy alig egy hétre rá van szerencsém írni még egy érdekes sci-firől, a Radiusról, ezúttal Kanadából. (Bár én nem mondanám sci-finek, de ha már IMDB-n ezt állítja magáról, akkor hívjuk mi is így.) Egy…