Az évszázad ajánlata: Írd te az Indexet ingyen!
2020. augusztus 09. írta: danialves

Az évszázad ajánlata: Írd te az Indexet ingyen!

Igen, ez most nem egy kulturális jellegű poszt lesz, de mivel arról a felületről van szó, amin ez az oldal is működik lassacskán 10 éve, mindenképpen releváns itt erről beszélni. Szóval pénteken jelent meg ez a felhívás az Inda Gépház (leánykori nevén Blog.hu Gépház) blogján, miszerint a bloggerek…

Könyvkritika – Horváth Balázs: A beteg bolygó (2019)
2020. augusztus 07. írta: Luthien Lovemagic

Könyvkritika – Horváth Balázs: A beteg bolygó (2019)

A fenntarthatatlanság és a betegség kultúrtörténete

A fenntarthatóság és fenntarthatatlanság fogalmaival először az egyetemi tanulmányaim során találkoztam (a Szegedi Tudományegyetem Környezettudományi szakára jártam), és már akkor foglalkoztatott az a társadalmi jelenség, amit ez a két fogalom takar. A tanulmányaim befejezése után azonban kissé…

Könyvkritika: Nora Roberts: Napfogyatkozás (2020)
2020. augusztus 06. írta: chipolino

Könyvkritika: Nora Roberts: Napfogyatkozás (2020)

„Valami jön. Véget ér. Elkezdődik.”

Soha nem gondoltam volna, hogy én Nora Robertset fogok olvasni, azt meg főleg nem, hogy ennyire fogom élvezni. Félreértés ne essék, semmi kultúrsznobizmus, egyszerűen az ő fő zsánere, a romantikus irodalom tőlem elég távol áll. Tudom, hogy rengetegen szeretik, és ez a nő egyvalamit valóban nagyon…

Könyvkritika: Ezerarcú Japán (2020)
2020. augusztus 05. írta: P.A. Doorman

Könyvkritika: Ezerarcú Japán (2020)

Egy kis távol-keleti kedvcsináló

Az igazság az, hogy nem szoktam útikönyveket olvasni. Legutóbb tizenkettő évvel ezelőtt került a kezem ügyébe egy ilyesféle kötet. Azért tudom ilyen pontosan, mert az akkori könyv olvasása meghatározó élmény volt. Tizenhét évesen egy Róma városáról szóló színes kiadványt bújtam napokig. Ugyanis…

Könyvkritika: Urbánszki László: Vérszerződés (2020)
2020. augusztus 04. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Urbánszki László: Vérszerződés (2020)

A vérszerződésig vezető út egyáltalán nem volt nemes és felemelő

A vérszerződésig vezető út egyáltalán nem volt nemes és felemelő. Tele volt erőszakkal, ármánykodással és viszállyal. Ugyanakkor nem hiányoztak belőle az érzelmek, a tragédiák és a humor sem. Vagyis inkább emberi volt, mint hősies, de aki ismeri a szerzőt, az nyilván tudja, hogy erre számíthat, és…

Könyvkritika – Papp Dóra: Fénytörés (2019)
2020. augusztus 03. írta: Luthien Lovemagic

Könyvkritika – Papp Dóra: Fénytörés (2019)

Ismerd meg önmagad, és légy szabad!

Már régóta figyelemmel kísérem Papp Dóra munkásságát; azóta, hogy Dora Craiban néven publikált, de csak az első regényének, a Fénytörésnek az újrakiadása adta meg a löketett, hogy olvassak tőle. Méghozzá annak ellenére, hogy a regény eredeti változata is a polcomon várja az olvasást, sőt, a Bolyongó…

süti beállítások módosítása