Könyvkritika: Liz Flanagan: Sárkánylány (2019)
2019. július 12. írta: chipolino

Könyvkritika: Liz Flanagan: Sárkánylány (2019)

„Olvar saját maga ült volna a tojásokra, ha Belara akár csak a közelükbe engedte volna.”

Liz Flanagan könyve inkább meseregény, mint bármi más, a 9–11 éves korosztálynak valószínűleg tényleg tetszhet (Leeds Book Award), ifjúsági fantasynek pozicionálni viszont nem túl szerencsés, én nagyon mást kaptam, mint amit vártam. Sárkánytémában kétségkívül nehéz újat mondani az Így neveld a…

41. Képregénybörze
2019. július 11. írta: FilmBaráth

41. Képregénybörze

  NYÁRI KÉPREGÉNYBÖRZE INDUL AZ ELSŐ ÖNÁLLÓ MEGTORLÓ KÉPREGÉNY SOROZAT Július 14-én, vasárnap kerül megrendezésre a 41. Képregénybörze, amelynek ezúttal a KMO Művelődési Központ (1191. Bp., Teleki utca 50.) ad otthont. A családi kikapcsolódásnak is tökéletes program délelőtt 10 órakor nyitja…

Könyvkritika: Tanács Eszter: Nők gyermek nélkül (2019)
2019. július 11. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Tanács Eszter: Nők gyermek nélkül (2019)

Fontos könyv egy fontos témáról

43 éves nő vagyok, nincs férjem és gyerekem és jelen pillanatban nem is érzem ezek hiányát. Ugyan senkinek semmi köze sincs hozzá, mert ez az én életem és az én döntésem, de elárulom, hogy nem egészségügyi vagy ego okok állnak a háttérben, egyszerűen csak nem tartok ott, hogy családot alapítsak,…

Könyvkritika - Grecsó Krisztián: Vera (2019)
2019. július 10. írta: Nagy Judit Áfonya

Könyvkritika - Grecsó Krisztián: Vera (2019)

Egy kissé szocialista felnövekvéstörténet Szegedről

Grecsó Krisztián az egyik legsikeresebb magyar nyelvű író napjainkban, sőt, ismertsége és kedveltsége bőven túlmutat már a szépirodalom rajongótáborán. Ehhez mérten témái is egyre szélesebb közönséget szólítanak meg, bár novellásköteteiben eddig is jellemző motívum volt a vidéken élő átlagember…

Könyvkritika: Bíró Szabolcs: Anjouk VI. rész – Királyok éneke (2019)
2019. július 09. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Bíró Szabolcs: Anjouk VI. rész – Királyok éneke (2019)

Tovább dübörög a középkori rock and roll

Tovább dübörög a középkori rock and roll. Ezúttal a megszokottnál kicsit csendesebben, jóval kisebb csatazajjal, halkabb drámai felhanggal, mégsem múló szenvedéllyel. Bíró Szabolcsnak már nincs szüksége véres hadakozásra ahhoz, hogy mindvégig fenn tudja tartani az olvasó érdeklődését, mert időközben…

Nyerj könyvet!
2019. július 08. írta: FilmBaráth

Nyerj könyvet!

Vajon milyen lehetett az élet 1900-ban Budapesten? Milyen érzés lehetett felszállni az Orient Express-re és elindulni új kalandok felé? Mekkora élmény lehetett az akkor élt embereknek a párizsi világkiállítás? És mit tehet egy férjes asszony, ha rádöbben, hogy neki nem elég a háztartás, orvos…

Képregénykritika: Mercurio Loi (2019)
2019. július 08. írta: P.A. Doorman

Képregénykritika: Mercurio Loi (2019)

A római Sherlock Holmes kalandjai

  Mindig is realistának tartottam magam, persze nem olyan szinten, mint Spock vagy éppen Doctor Strange (még mielőtt találkozott az Ősmágussal), de mindig is próbáltam az életemet egyfajta egészséges logikával, realizált jövőképben fölépíteni. Ami persze nem mindig sikerült, de a spiritualitást,…

süti beállítások módosítása