Mi / Us (2019)
2019. április 12. írta: The Man Who Laughs

Mi / Us (2019)

Bennünk rejlik a gonosz, vagy most Mi van?

Annak ellenére, hogy a Mi nem olyan kiforrott és kompakt alkotás, mint amilyen Tűnj el! volt, ki merem jelenteni, hogy ha így folytatja, akkor Jordan Peele simán korunk John Carpenterjévé vagy Wes Cravenjévé válhat.

Shazam! (2019)
2019. április 11. írta: The Man Who Laughs

Shazam! (2019)

Családba (nem) üt a ménkű

Az eredeti Marvel kapitány, akinek képregény eladásai a negyvenes években még az Acélemberét is túlszárnyalták, Shazam végre megtalálta az utat a mozivászonra is (persze ha csak nem számítjuk az 1941-es sorozatát), elhozva ezzel a DCEU eddigi legszerethetőbb és legjobban összerakott filmjét.

Könyvkritika: Szép Zsolt: Kárpát Walzer (2018)
2019. április 10. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Szép Zsolt: Kárpát Walzer (2018)

Garabonciás egy könyv ez.

Garabonciás egy könyv ez. A borító alapján az ember lánya rákészül egy jó kis romantikus történelmi regényre, aztán mindjárt az elején rájön, hogy ez itt inkább amolyan magyarosch fantasy lesz, amelyben feltűnnek a magyar hiedelemvilág olyan alakjai, mint a lúdvérc, vagy maga…

Könyvkritika: Oravecz Imre: Egy földterület növénytakarójának változása (2019)
2019. április 09. írta: chipolino

Könyvkritika: Oravecz Imre: Egy földterület növénytakarójának változása (2019)

„(…) és éneke mintegy változat (…) / nyúlrágcsálásra, mormotacsörtetésre (…).”

Oravecz Imre második, először 1979-ben megjelent kötete a változásról szól; arról, hogy semmi nem állandó, minden mozgásban van körülöttünk és bennünk is, még ha ez a mozgás szemmel szinte észrevehetetlen is. Korai kötet, útkeresős és úton lévős kötet, mégis már…

süti beállítások módosítása