Kell-e több diverzitás a kritikába?
2018. június 24. írta: danialves

Kell-e több diverzitás a kritikába?

A diverzitás mára megkerülhetetlen hívószóvá vált a filmvilágban, amely nemcsak az Oscar-díjátadók (körüli botrányok) fő motívumává, hatalmas alkotások sikertényezőjévé vált, de egyre inkább a showbiznisz egészek körüli diskurzus meghatározó csapásirányává vált.…

Godzilla / Gojira (1954)
2018. június 23. írta: Horace94

Godzilla / Gojira (1954)

Nagy dolgok ütnek nagy dolgokat. A legtöbb embernek ez ugorhat be először a Godzilla-filmekről, és ez nincs is messze az igazságtól. Kevesen tudják azonban, hogy ez a - mára 33 filmből álló - franchise minek a hatására és milyen körülmények között jött létre.

Ocean's 8 - Az évszázad átverése / Ocean's Eight (2018)
2018. június 22. írta: Kata SWL

Ocean's 8 - Az évszázad átverése / Ocean's Eight (2018)

A legtöbben már most a "botrányok" miatt ismerik az Oceans's női szereplőket felvonultató spin-offját, ami egyben a trilógia folytatása is. Hogy miért lenne szükséges ezt a filmet csak női kritikusoknak megítélnie - lévén, hogy elviekben ők a célközönség -, annak okát egy ennyire "gendersemleges"…

Cargo (2018)
2018. június 22. írta: The Man Who Laughs

Cargo (2018)

A szállítmány neve: jövő

Kevés olyan alműfaja van a horrornak (vagy úgy magának a filmnek), amelyet az elmúlt évtizedek alatt olyan teljességgel sikerült volna kizsigerelni, mint a zombifilmeket. Mióta George A. Romero 1966-ban elsőként támasztotta fel az emberi húsra éhező holtakat, az élőhalottaknak gyakorlatilag már…

Smoking Classic: A Manderley-ház asszonya / Rebecca (1940)
2018. június 21. írta: FilmBaráth

Smoking Classic: A Manderley-ház asszonya / Rebecca (1940)

Igazi élmény végignézni ezt a klasszikust, jól megborzongatja a lelket

Semmit nem aludtam az éjjel a parától, miután megnéztem ezt a filmet, pedig látszatra nem sok horrorelemet tartalmaz Hitchcock első hollywoodi rendezése, mégis ennyi évvel a forgatás után is ilyen mélyen be tud kúszni a történet szegény néző tudatalattijába. Pedig ismertem a…

Könyvkritika: Matt Haig: Ha megáll az idő (2018)
2018. június 20. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Matt Haig: Ha megáll az idő (2018)

Ebben a témában és az íróban is lényegesen több volt

Vajon mi lesz abból, ha egy olyan kiváló fantáziával rendelkező író, mint Matt Haig (aki engem megvett kilóra két korábbi könyvével, nevezetesen a A fiú, akit Karácsonynak hívnak és A lány, aki megmenti a Karácsonyt cíművel) eg olyan érdekes témáról ír regényt, mint az…

Csillagközi invázió / StarshipTroopers (1997)
2018. június 19. írta: FilmBaráth

Csillagközi invázió / StarshipTroopers (1997)

Egy első osztályú B-film, amelyen nem kell túl sokat gondolkodni, viszont igazi bűnös élvezet

Irtsunk nagy bogarakat!  Paul Verhoeven kellett ahhoz, hogy ebből a lássuk be nem túlságosan acélos alapötletből készült alkotásból kultfilm legyen. Habár a bemutató idején hatalmas bukta volt ez a Robert A. Heinlein könyve alapján készült műremek, az évek során mégis…

Könyvkritika: Kemény István: Nílus (2018)
2018. június 18. írta: chipolino

Könyvkritika: Kemény István: Nílus (2018)

„Milyen volt az eredeti ég?”

Nagyon szerettem Kemény István előző verseskötetét, A királynál-t, sőt, általában a hallgatók is szokták szeretni, ami azért sokat elárul egy kortárs magyar költő művészetéről, még akkor is, ha a verseknek nyilvánvalóan egyéb fokmérői is vannak a fogyaszthatóság mellett…

süti beállítások módosítása