Könyvkritika: Bauer Barbara - Az élet hangja (2018)
2018. június 17. írta: Nagy Judit Áfonya

Könyvkritika: Bauer Barbara - Az élet hangja (2018)

Lélekzene a XX. századból

Az első gondolat, ami eszembe jut erről a könyvről: nehéz olvasmány. Nem azért, mert túl hosszú lenne, és még csak nem is azért, mert lényegesen nagyobb szókészletet használna, mint amivel gyakorlott olvasóként rendelkezem, hanem azért, mert sok. Tömör. Ránehezedik az emberre, mint egy mázsás…

Könyvkritika: M. Kácsor Zoltán: Sárkánytörvény (2018)
2018. június 16. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: M. Kácsor Zoltán: Sárkánytörvény (2018)

Ugyanolyan jó kis ősvilági kaland lett ez a rész is, mint az előző

A dinóláz ismét az egekbe szökött a mostanában moziba került Jurassic World: Bukott birodalomnak köszönhetően, én viszont kihagytam a filmet és inkább annak örültem, hogy újra itt van Rilex a T-rex, Barmol, az immár aranyfogakkal élő raptor és persze Kunyi, a hencegő és a mindig a bajt kereső…

A nagy balhé / The Sting (1973)
2018. június 15. írta: FilmBaráth

A nagy balhé / The Sting (1973)

A heist-mozik nagy klasszikusa hibátlan darab

Kicsit szíven ütött, hogy az egyik utolsó filmes legenda, Robert Redford bejelentette a visszavonulását. A Sundance kölyök (mert az maradt a filmrajongók szemében a szőke sztár túl a nyolcadik X-en is) fénykorára én már sajnos nem igazán emlékszem, de azért felnőtt fejjel…

Caligula (1979)
2018. június 14. írta: Horace94

Caligula (1979)

Rendkívül érdekes film a Caligula, ezt pedig hányattatott sorsával, polgárpukkasztó mivoltával, és nem utolsó sorban három kiváló színész felvonultatásával érte el. Mind a film elkészülési folyamatáról, a filmről magáról, vagy az általa kiváltott botrányokról esszéket lehetne írni, én egy kevés…

Sorozat: Terror / The Terror - 1. évad
2018. június 14. írta: Werewolfrulez

Sorozat: Terror / The Terror - 1. évad

az alaptétel változatlan: "a könyv mindig jobb mint a mozgóképes feldolgozás"

FroG írása a sorozat első két epizódjáról itt olvasható Abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy a Dan Simmons Terror című kötetét párhuzamosan tudtam olvasni a könyvből készült sorozat megtekintésével. Ilyen még sohasem történt velem, és talán nem is fog. Hol a könyvben…

Képregénykritika: Hellboy - A pusztítás magja (2018)
2018. június 13. írta: FilmBaráth

Képregénykritika: Hellboy - A pusztítás magja (2018)

Bakker, ki gondolta volna, hogy kedvenc Pokolfajzatunk sztorija ilyen jó kis képregényen alapul?

Bakker, ki gondolta volna, hogy kedvenc Pokolfajzatunk sztorija ilyen jó kis képregényen alapul? Mindig is nagy kedvencem Piros (akit egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ne Ron Perlman személyesítsen meg, de nemsokára jön a folytatás, immár nélküle, hát, adjunk egy esélyt a…

Könyvkritika: Jelena Lengold: Vásári mutatványos (2018)
2018. június 12. írta: chipolino

Könyvkritika: Jelena Lengold: Vásári mutatványos (2018)

„(…) az emberek általában nem képesek felismerni a csodát akkor, amikor éppen megtörténik.”

Jelena Lengold szerb írónő novelláskötetének fő motívuma a boldogság keresése, megtalálása és megtartása – a történetek hol férfi, hol női szemszögből mutatják be a mai párkapcsolatok összetett, sokszor a szereplők számára is átláthatatlan rendszerét. A novellák…

Könyvkritika: Jo Nesbø - Macbeth (2018)
2018. június 11. írta: dome613

Könyvkritika: Jo Nesbø - Macbeth (2018)

Nesbø-kedvelőként azonnal lecsaptam a lehetőségre, amikor a Kossuth Kiadó felajánlotta a szerkesztőség számára a recenziós példányt, és izgatottan kezdtem bele a Harry Hole utáni életbe. Azt fontos az elején leszögezni, hogy Shakespeare halálának 400. évfordulójára készült…

süti beállítások módosítása