The Wall (2017)
2017. augusztus 06. írta: danialves

The Wall (2017)

A The Wall furcsa mérföldkő számomra, ugyanis ez az első film, amit annak fényében tekinthettem meg, hogy forgatókönyvét már olvastam még az első képkocka leforgatása előtt. Dwain Worrell szkriptjét akkor úgy jellemeztem, mint egy kicsit sem műfajromboló, de korrektül szórakoztató egyhelyszínes…

A tehetség / Gifted (2017)
2017. augusztus 05. írta: danialves

A tehetség / Gifted (2017)

Vicces belegondolni, hogy A csodálatos Pókember 2, amely az univerzum és a rendező Marc Webb karrierjét egyaránt mélypontra juttatta, egyben az újjászületést jelentette mindkettő számára. Pókember feltámadását egy hónapra megcsodálhattuk, most pedig befutott (természetesen a hazai mozikat messzire…

Beszélnünk kell Nolanről
2017. augusztus 04. írta: danialves

Beszélnünk kell Nolanről

Christopher Nolan az ezredforduló egyik csodagyerekéből a blockbustereket megreformáló közönségkedvenccé, napjainkra pedig egy igencsak megosztó személyiséggé vált, akik minden korábbinál hangosabb méltatás, ezzel párhuzamosan pedig hasonlóképp szélsőséges utálat is övez egy-egy művének…

A setét torony / The Dark Tower (2017)
2017. augusztus 03. írta: danialves

A setét torony / The Dark Tower (2017)

Stephen King művei híresek arról, hogy legalább annyi jó adaptációt tudhatnak magukénak, mint amennyi kínosan gyengét. Sajnos utóbbiak közé vonul be majd A setét torony is, amely (The Man Who Laughs kollégám fogalmazásával élve) King magnum opusának számít, ehhez képest olyan adaptáció született…

Könyvkritika: Frances Mayes: Napsütötte Toszkána (2001)
2017. augusztus 02. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Frances Mayes: Napsütötte Toszkána (2001)

Egy eklektikus könyv, amelyből süt az olasz életérzés

Bramasole. A név a bramare ("vágyakozni"), illetve a sole ("nap") szavakból tevődik össze, vagyis azt jelenti, hogy "napra vágyó". Egy villa Toszkánánban, amelyet teljesen romos állapotban vásárolt meg az amerikai írónő - a kreatív írás egyetemi professzora -, férjével, Eddel…

Ha harc, hát legyen harc!
2017. augusztus 02. írta: FroG

Ha harc, hát legyen harc!

Avagy mi a helyzet Westeros sakktábláján?

Kicsit nehéz belegondolni és elfogadni, de valóban a Trónok harca finisében járunk. Ebből adódóan lassan kezdik elvarrni a szálakat, a történet kezd egy bizonyos végpont felé kifutni és letisztázzák, hogy mely karaktereknek lesz fontos, vagy még fontosabb szerepe a nagy csatával kapcsolatban. A 7.…

Másodvélemény: Dunkirk (2017)
2017. augusztus 01. írta: 20legendd

Másodvélemény: Dunkirk (2017)

Muszáj előre leszögeznem, hogy nem én voltam a Dunkirk fő célközönsége: a háborús filmekkel nagyon hadilábon állok - egyébként is vegyes megítéléssel - és akkor még finoman fogalmazok, ha azt mondom, hogy Christopher Nolan nem tartozik a kedvenc rendezőim közé. Az előzetesen napvilágot látott…

Könyvkritika: J.R. dos Santos: Vaticanum - Az ősi prófécia (2017)
2017. július 31. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: J.R. dos Santos: Vaticanum - Az ősi prófécia (2017)

Jó és elgondolkodtató könyv, de a szerző korábbi írásainak színvonalát nem éri el

A Vatikán falai súlyos titkokat őriznek, a katolikus egyház nagyon komoly erkölcsi válsággal küzd, hiába népszerű Ferenc pápa, nincs könnyű dolga, ha vissza akarja állítani a megrendült bizalmat. Pénzügyi botrányok, zaklatások, megannyi mocskos ügy, amely nemcsak a hívőket…

Birkákról, gyökerekről és túlértékeltségről
2017. július 31. írta: danialves

Birkákról, gyökerekről és túlértékeltségről

Egy látszólag ártatlan blogposzt relatíve nagy port kavart nemrég, elsősorban annak hála, hogy a blogszférában tucatjával születő hasonló írások tömegében eltűnni látszó cikkbe beleszállt Kovács Gellért, Magyarország egyik legnépszerűbb filmes újságírója. Nem meglepő,…

süti beállítások módosítása