
Jack Prescott (Jeff Bridges), a főemlőskutató potyautasként felszáll egy hajóra, amely egy titokzatos sziget felé tart. Fred Wilson (Charles Grodin), a kutatás vezetője egy olajvállalatnak dolgozik, és természetesen az a célja, hogy olajat találjon a szigeten. Egy hajóbaleset egyetlen túlélőjeként csatlakozik hozzájuk a nem túl eszes, viszont szép és kedves színésznő, Dwan (Jessica Lange). A szigetre érve kiderül, hogy nemcsak emberek élnek ott, hanem egy hatalmas óriás majom, King Kong, akinek a bennszülöttek áldozatként felajánlják Dwan.t, azonban a majom beleszeret a lányba, ami tragikus eseményekhez vezet...
1933-ban került a mozikba a legendás King Kong film, amelynek az évek során rengeteg folytatás és feldolgozása született, mégsem tudott egyik sem a nyomába érni. Hatalmas érdeklődés előzte meg Peter Jackson 2005-ben újragondolt és természetesen szétCGI-olt változatát, amely technikailag überelhetetlen ugyN, mégis tökéletesen felejthetőre sikeredett. John Guillermin mozija magasan kiemelkedett a többi közül siker tekintetében, nagyon szerette a közönség, köszönhetően annak, hogy erősen az érzelmekre, a romantikára helyezte a hangsúlyt, csak a legvégére erősödött fel benne a drámai vonal, de akkor nagyon emlékezetesen.
Egy furcsa szerelmi háromszög adja a történet gerincét, az ifjú tudós és a szép színésznő között szinte természetesen lángolnak fel az érzelmek, azonban King Kong is szerelemre gyullad a lány iránt, aki először retteg tőle, aztán megkedveli, és természetesen teljesen összetörik attól, hogy ő az oka egy különleges lény tragédiájának. Dögösre vette a figurát a rendező, Jessica Lange igencsak alulöltözötten tűnik fel a jelenetekben, Jeff Bridges is nagyon jól néz ki, ahhoz képest, hogy amúgy egy teljesen átlagos tudós. Kong pedig egy igazi alfahím, a sziget királya, aki a saját közegéből kikerülve, koronával a fején annyira szívet tépően nevetséges, hogy sírni van kedve a nézőnek. A komoly mondanivaló a film végére marad, a kaland csak nyomokban fedezhető fel ebben a szépen fényképezett, de nem kissé üres alkotásban, amelyet azonban meg tud szépíteni a nosztalgia, de ettől még sajnos feltűnően sablonos a főgonosz, és egy idő után belefáradunk a gyönyörűen fényképezett és beállított képekBE, amelyek mögül azonban sok esetben hiányzik a tartalom. Habár a trükkök mai szemünknek már erősen megmosolyogtatóak, mégis sikerült Kong alakját méltóságteljesre és erőt sugárzóvá varázsolni, és akkor a minden érzését kifejező szeméről még nem is beszéltem (nyilván nem vitték túlzásba az alkotók a technikai nehézségek miatt, általában kimerül a lány iránti epekedő tekintetekben, de ez is elég ahhoz, hogy a szívünkbe zárjuk a gigantikus főemlőst).

A mára már erősen megkopott effektek 1977-ben még Oscart értek, a szakembereknek köszönhetően King Kong alakja látványosan idézte meg a klasszikust, bár meghaladni nem tudta. Jessica Lange első filmszerepében szép volt, ráadásul még jól is játszott, Jeff Bridges hippikülsővel sokkolta a nézőket, de az alakításában nem volt hiba. Charles Grodin nem sok vizet zavart a főgonosz szerepében. Rene Auberjonis-nek voltak szép pillanatai.
Horrorelem nem sok van a filmben, inkább egy romantikus dráma, de azért az effekteknek, a kiváló hangulatteremtésnek köszönhetően mégis akad feszültség, és emlékezetes jelenetekben sincs hiány (az én abszolút kedvencem, amikor Kong betöri a kaput, majd belezuhan a neki ásott verembe, valamint amikor lemondóan hagyja, hogy a lány kimásszon a hajón lévő teremből). Szerethető alkotásról van szó, de a hiányérzet megmarad, Szép, de sajnos nem kicsit üres film.
7/10
A King Kong teljes adatlapja a Magyar Filmes Adatbázis (Mafab) oldalán.