Könyvkritika: Philippa Gregory: Hercegnők kézikönyve és Mauri Kunnas: Mikulás és a varázsdob (2020)
„A királyné különösen hanyag volt: teljesen kiment a fejéből, hogy meghaljon (…).”
A Kolibri Kiadó két klasszikust hozott el nekünk magyarul, amiért ismét hatalmas köszönet illeti őket: Philippa Gregory eredetileg három kötetben megjelentetett Florizella-történeteit (1988, 1991, 1992) és Mauri Kunnas 1995-ös Mikulás-történetét. Mind a két könyv tökéletes ajándék lehet gyerekeknek,…
Könyvkritika: Frank Schwieger: Odin és bandája (2020)
„Legyen elég annyi, hogy egy kis bénázást akarok vele jóvátenni.”
Sokszor leírtam már ezen a felületen (is), mennyire rajongok a skandináv mitológiáért. Kevés jobb dolog történt ebben az évben a gyerekkönyvkiadásban, mint ennek a kötetnek a megjelenése. Az, hogy ez a könyv van, szerintem minden szülőt boldogsággal tölt el, aki szeretné bevezetni a gyermekét ebbe a…
Könyvkritika: Natalia Sherba: Az Órakulcs (2020)
„– Elég volt, lidérc, az agyamra mész!”
Kár, hogy nem vagyok 13 éves. Ha kiskamasz lennék, valószínűleg az egyik kedvencem lenne ez a történet, és ahogy sok helyen írják, igen, a Harry Potter mellett lenne a polcomon. Így, felnőtt fejjel több dolog bosszant benne, de főleg az, hogy így is tűkön ülve várom a következő részt. Natalia Sherba…
Képregénykritika: Dredd bíró – 4. rész (2020)
Az igazságtétel folytatódik
Legyünk őszinték, könnyű dolog beleszeretni egy sorozatba. Legyen az éppen könyv, film, rajzfilm vagy éppen képregénysorozat. Bizonyos esetekben az egymást követő részek hangulata, pár jó karakterrel karöltve, képes megszerettetni az olvasóval vagy nézővel az adott történetfolyamot. S pár próbaként…