Thunder Road (2018)
2018. december 09. írta: 20legendd

Thunder Road (2018)

Van-e felfelé vezető út a lejtőn?

Habár Jim Cummings színész, rendező és forgatókönyvíró első nagyjátékfilmjére szokás (fekete) komédiaként hivatkozni, egy percig ne legyen kétségünk afelől, hogy egy meglehetősen melankólikus darabról beszélünk. Ez már rögtön az igencsak hosszúra nyújtott, kezdő jelenetben tudatosul bennünk, melyben…

Könyvkritika: Csikász Lajos: Arany és vér (2018)
2018. december 07. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Csikász Lajos: Arany és vér (2018)

Egy jó kis vérbő kurucos kalandregény jöhet?

Egy jó kis vérbő kurucos kalandregény jöhet? 1682-ben járunk, a későbbi fejedelem, II. Rákóczi Ferenc még csak Ferkóként figyeli nagy buzgalommal, hogyan vezeti mostohaapja, Thököly Imre – akkor még leendő fejedelem - a hadat, zajlanak a katonai akciók annak rendje és módja…

BÚÉK (2018)
2018. december 06. írta: Kata SWL

BÚÉK (2018)

Goda Krisztina rendező és Divinyi Réka forgatókönyvíró a Csak szex és más semmit követően újra összeállt, hogy elkészítse a Teljes idegenek című olasz film magyar remake-jét, a Magyar Filmalap pedig 350 millióval támogatta a projektet. De megérte vajon, vagy újfent "elherdálták az adófizetők pénzét"…

Apostle (2018)
2018. december 04. írta: 20legendd

Apostle (2018)

Ahol nem vár rád más, csak kín és szenvedés

Gareth Evans egy érdekes figura, ugyanis walesi születése ellenére leginkább az ázsiai akciófilmjei miatt ismerjük őt. Aki esetleg nem tudná, a The Raid széria rendezőjéről van szó, mely során már bizonyította, hogy az extravavagáns, hosszú akció snittekhez elképesztően ért - nem túlzás, hogy…

Könyvkritika: James R. Hansen: Az első ember - Neil Armstrong élete (2018)
2018. december 04. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: James R. Hansen: Az első ember - Neil Armstrong élete (2018)

Nem éppen sodró lendületű könyv, ellenben alapos és átfogó képet ad az első emberről a Holdon.

Nagyon erős személyiség kell ahhoz, hogy valakit ne rontson meg a siker. Neil Armstrong ilyen volt, egy igazi hős, aki fegyelmezetten viselte a rá irányuló figyelmet, hiszen tudta, milyen történelmi tettet hajtott végre, de ez a csendes, zárkózott, precíz mérnökember egyáltalán nem…

Könyvkritika: Brandon Hackett: Isten gépei és más történetek mesterséges intelligenciákról
2018. december 03. írta: P.A. Doorman

Könyvkritika: Brandon Hackett: Isten gépei és más történetek mesterséges intelligenciákról

Egy igazi sci-fi regény és négy rövidke novella egy kötetben.

Az egyik hazai tv reklám hirdeti azt, hogy rajtunk áll, mi a tipikusan magyar. Ez a magyar science fiction viszonylatában is igaz. Manapság mindenből nemzeti lesz, és mindenből igyekszünk kihozni a nagybetűs MAGYARSÁGOT. A nagy igyekezet közben pedig elvész maga a lényeg, a tartalom, az informatív…

süti beállítások módosítása