Bizonyára mindenki tűkön ül már, hogy milyen eredménnyel a filmvilág egyetlen fontos és mérvadó megmérettetése, úgyhogy eljött az idő, hogy idén is átadjuk díjainkat. Pontosabban részben a ti díjaitokat, hiszen a ti szavazataitok alapján dőlt el a sorrend az általunk állított jelöltek között. Köszönjük tehát mindenkinek a részvételt, alább pedig mutatjuk, kik részesültek a kétes és kevésbé kétes elismerésekben:
Az M. Night Shyamalan-díj győztese: David Ayer
A Suicide Squad traumája láthatóan kevesekben múlt el nyom nélkül, ugyanis Spielberget kivéve senki még csak meg sem tudta közelíteni a krimijeiről elhíresült rendezőt. És valóban nehéz lenne vitatni, hogy az elvileg a témához is tökéletesen passzoló rendező irgalmatlan nagy csalódást okozott - csak remélni tudjuk, hogy idén ezen szépít valamit a Netflix számára készülő Brighttal.
A Robert Downey Jr.-díj győztese: Rendes fickók
Könnyen lehet, hogy tudat alatt befolyásolt titeket, hogy a díj névadója valójában szerepelt is a győztes filmben, de elvitatni nehéz lenne a legmegbízhatóbban teljesítő műnek járó szobrot a Rendes fickóktól. Shane Black filmjében tényleg csak az csalódhatott, aki nem volt tisztában azzal, mit várjon egy Shane Black-filmtől, a Rendes fickók pedig ezzel sokak kedvencei közé vonult be. Nemsokára jöhet a címvédés a Predatorral?
A Nicolas Cage-díj győztese: Will Smith
A legszorosabb verseny ebben a kategóriában volt (ami valahol szomorú, hiszen ez azt jelenti, hogy többen is igen komoly csalódást okoztak nektek), és Will Smith végül csak célfotóval tudta legyőzni a szintén szebb napokat is látott Morgan Freemant. Az eredményben talán az is közrejátszhatott, hogy főszereplőként Smith arcával forrtak össze 2016-os munkái, míg Freeman hivatkozhat arra, hogy ő csak haknizni ugrott be például a Ben-Hurba. Akárhogy is, reméljük, a Shyamalan-díjas David Ayerhöz hasonlóan Will Smith is kellemes meglepetést okoz majd az idén érkező Brighttal.
A Jason Statham-díj győztese: Hardcore Henry
Az év guilty pleasure-filmjének járó elismerést Ilja Naishuller akciómozija gyűjtötte be, és a mezőnyből tényleg erre a produkcióra igaz a leginkább, hogy keveset markolt, de annál többet fogott. A Hardcore Henryben nem kell mélységeket, még csak alapvető forgatókönyvírói koherenciát sem keresni, de ettől szinte csak élvezetesebb az elénk táruló belsőnézetes pusztítás, na meg Sharlto Copley show-ja.
A WTF-díj győztese: Virsliparti
Seth Rogenék animációs agymenése sima rajt-cél győzelmet aratott, sem az elefántspermában fürdő Sacha Baron Cohen, sem Daniel Radcliffe fingó hullája nem tudta megszorongatni azt a gusztustalan őrületet, amit például a fináléjára összehozott a korhatáros kajapornó. És valóban nehéz lenne azt mondani, hogy volt döbbenetesebb élmény az orgiát rendező élelmiszereknél 2016-ban.
Ők voltak tehát 2016 legjobbjai szerintetek és szerintünk, mindenkinek köszönjük, aki szavazatával hozzájárult a díjosztáshoz, jövőre ilyenkor folytatjuk!