A Japán Kulturális Ügyek Hivatala 2012 óta rendezi meg az Anime Mirai nevű projektet, amelynek keretében animátorok és animációs stúdiók nyerhetnek pénzt egy-egy rövid(ebb) film elkészítésére, hogy ezzel is népszerűsítsék a japán kultúra eme érdekes részét. Ennek az éves pályázatnak az egyik gyümölcse cikkünk alanya, a Trigger stúdió által 2013-ban elkészített Little Witch Academia. A fiatal stúdió (ezt a darabot leszámítva eddig 2 TV sorozatot jegyeznek) egy nagyon szimpatikus gondolkodásmódot képvisel. Mindennél előbbrevalónak tartják a függetlenségüket és a kreatív szabadságukat. Ez pedig a munkáikon is meglátszik.
Akko Kagarit kis bosziként lenyűgözték a rejtélyes előadóművész Shiny Chariot varázslatos produkciói. Ez a gyerekkori élmény inspirálta őt abban is, hogy beiratkozzon a Luna Nova varázslóakadémiára. Ám élete nem felhőtlen ugyanis Chariotot értelmetlen bűvészkedése miatt a mágusok nagy része szélhámosnak tartja, rajongása miatt pedig Akkót is lenézik…

Ugyanez dinamikát erősíti a rajzolás stílusa. Alapvetően nagyon kellemes, viszonylag színesebb stílussal rendelkezik (Kill la Killhez hasonló), az animációt tekintve pedig a jelenetek részleteiben kidolgozottak és szembetűnően mozgékonyak. A dialógusokra is ráhúzható a sztorinál felfedezett séma. Alapvetően a film párbeszédei nem nagy durranások, sőt, sok helyen még talán klisésnek is mondhatóak. Azonban optimálisan simulnak össze a többi elemmel. Ehhez jön még a kiutalgató, negyedik falat bontogató humor és a remekül megírt gegek adaléka. Az összkép így már itt nagyon is kellemes.
A kis boszorkányok akadémiája tehát egy nagyon kellemes fél órányi szórakozást nyújt a nézőjének. Az odafigyelés, az utalások és a humor a klisék ellenére is elviszi a hátán az alkotást, kirángatja azt a középszerből. Kiváló betekintés az animék világába, akár a fiatalabb korosztály számára is. Ami pedig még ennél is jobb hír, hogy májusban jön a folytatás.
7/10