Könyvkritika: Rusvai Mónika: Tündöklő (2019)
2019. augusztus 01. írta: chipolino

Könyvkritika: Rusvai Mónika: Tündöklő (2019)

„A vándorcsillagok a két világ között rekedtek.”

Rusvai Mónika első könyve, ahogy ő fogalmaz a köszönetnyilvánításban: tanulóregény. Begyakorolni az írói fogásokat, használni az eszközkészletet stb., és ez a könyv ilyen is lett: prototipikus fantasy, amely rengeteg mindent felvonultat a fantasyk toposzaiból, közhelyeiből, eszköztárából, mintha…

Könyvkritika: A.M. Aranth: Propheta (2019)
2019. július 31. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: A.M. Aranth: Propheta (2019)

Egy nagyon egyedi sci-fi és fantasy keverék, igazi magyarosch virtussal megírva

Fontos személy. Nagy ember. Már nem oculus. De még mindig csak egy huszonhárom éves fiatal lány, aki egyszer már megmentette Avalont a pusztulástól, és most mindenki azt várja tőle, hogy vezesse ki egy újabb végzetesnek látszó krízisből. Ő Truth Dunn, akinek nagyot változott az élete, mióta nem…

Képregénykritika: Garth Ennis – Steve Dillon: Prédikátor 1. (2019)
2019. július 30. írta: chipolino

Képregénykritika: Garth Ennis – Steve Dillon: Prédikátor 1. (2019)

„Én úgy tudom, Istent két helyen érdemes keresni: a templomban vagy a pohár fenekén.”

Fantasztikus, zseniális, teljesen elmebeteg, humoros, morbid, őrülten szórakoztató, és nem. Nem. Lehet. Letenni. Rég voltam ennyire boldog, merthogy itt van, végre, a Kingpin Kiadó a tíz évvel ezelőtt bemutatott pár rész után most elkezdte kiadni az elejétől a Preachert, és uramisten, mindent…

Anna (2019)
2019. július 29. írta: G_Norton

Anna (2019)

A nyári pangás ha másra nem is jó, de arra igen, hogy ha nehezen tudja magát az ember rávenni a bepótolandó sorozatok és filmek megtekintésére (amik aztán valószínűleg örökre bepótolandók maradnak), akkor némi vállvonogatás, és baráti unszolásra elmegy olyan filmekre is, amire alapjáraton az év más…

süti beállítások módosítása