Könyvkritika: Tóth Anikó Dóra: Puszimanók (2018)
2019. január 26. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Tóth Anikó Dóra: Puszimanók (2018)

Tündéri mesekönyv, gyönyörű rajzokkal, kedves történetekkel, remek stílusérzékkel és sok-sok szeretettel megírva

A Tinder után éles váltásnak tűnik a mesekönyv, pedig az utóbbi volt előbb. Ezt onnan tudom, hogy még valamikor 2017-ben teljesen véletlenül elkeveredtem egy könyvbemutatóra, amiről nem is tudtam, hogy az, csak egy barátommal találkoztam a helyszínen, hogy aztán elmenjünk…

Könyvkritika: Edward Rutherfurd: Ruszka (2018)
2019. január 25. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Edward Rutherfurd: Ruszka (2018)

Ebből a monumentális történelmi családregényből nagyon sok mindent megtudhatunk a nagy orosz lélekről

Ebből a monumentális történelmi családregényből nagyon sok mindent megtudhatunk a nagy orosz lélekről. Amihez hozzátartozik a végtelen táj, az ortodox vallás és a cár. Na és persze eszméletlen mennyiségű vodka, hogy el lehessen viselni az elmaradottságot, a kilátástalanságot…

Két királynő / Mary Queen of Scots (2018)
2019. január 24. írta: G_Norton

Két királynő / Mary Queen of Scots (2018)

Már a trailer miatt is óvatosan közeledtem a filmhez: „A LEGSÖTÉTEBB ÓRA PRODUCEREITŐL”, hirdeti büszkén. Hirtelen nem is ugrik be hasonló pozitív visszacsatolás, mert ha rendező, vagy forgatókönyvíró miatt még megérteném a dolgot, no de hogy a producerek személyével…

A You 5 legzavarbaejtőbb tanulsága
2019. január 24. írta: danialves

A You 5 legzavarbaejtőbb tanulsága

SPOILERES írás következik! A You alapötlete az utóbbi évek egyik legjobb és legfontosabb művét eredményezhette volna: Greg Berlanti és Sera Gamble sorozata a tündérmeséknek és a hollywoodi romantikus filmeknek tart igen kegyetlen tükröt. És nagy felhördülést váltott ki, hogy a…

Mágnás Miska (1949)
2019. január 23. írta: FilmBaráth

Mágnás Miska (1949)

A csiribiri kék dolmány még ma sem poros

A csiribiri kék dolmány még ma sem poros. Pedig évtizedek teltek el a bemutató óta, több generáció nőtt fel rajta, és ki gondolná, de ez a habkönnyű alkotás a legnézettebb magyar film. Nem csoda, legendák találkoztak benne, az operett és a prózai műfaj legjobbjai fogtak össze…

Könyvkritika: Alice Broadway: Ink (2018)
2019. január 21. írta: chipolino

Könyvkritika: Alice Broadway: Ink (2018)

„Mitől jó egy ember?”

Az Ink-trilógia első kötete kívül-belül varázslatos, kicsit meghökkentő, elgondolkodtató és bizarr, de nagyon jót tesz az ember lelkének. Ifjúsági regényhez képest kicsit erős a kezdés és az alapsztori (a Saintstone-i szokások és az emberek halálhoz való viszonya), de ha a…

süti beállítások módosítása