Másodvélemény: Zsivány Egyes - Egy Star Wars történet / Rogue One: A Star Wars Story (2016)
2016. december 18. írta: danialves

Másodvélemény: Zsivány Egyes - Egy Star Wars történet / Rogue One: A Star Wars Story (2016)

Power kritikáját itt olvashatjátok Hiába pletykálták tele az internetet pótforgatással, a rendező kezéből kivett és Toni Gilroynak adott irányítással, én mindvégig hittem abban, hogy Edwards az eddigi legjobb Star Wars-filmet készítheti el. A Godzillánál már láthattuk, hogy milyen hatásos rendezői…

Szürke senkik (2016)
2016. december 17. írta: FroG

Szürke senkik (2016)

Nem mondható, hogy háborús filmekből ne lenne tele a filmművészet padlása, és pont a telítettség miatt tűnt merész vállalkozásnak a Betonzaj c. rövidfilm rendezője, Kovács István, valamint az utóbbi években hibázni nem tudó Köbli Norbert közös projektjének filmterve, amely az első világháborús olasz…

Képregénykritika: Blacksad - Árnyak között (2016)
2016. december 16. írta: FilmBaráth

Képregénykritika: Blacksad - Árnyak között (2016)

Azonnali függőségeket okozó, kiváló noir képregény

Azt hiszed, Grabovszky az egyetlen szupernyomozó? Akkor nagyon sürgősen meg kell ismerkedned Blacksad-del. Őmacskaságát egy spanyol rajzoló, bizonyos Juanjo Guarnido vetette papírra, a történetét pedig Juan Díaz Canales ötlötte ki. A jelenleg ötödik részénél tartó képregénysorozatért a francia…

A kör / Ringu (1998)
2016. december 16. írta: danialves

A kör / Ringu (1998)

Kézről-kézre jár egy sajátos videokazetta, amelyben az értelmezhetetlen szimbólumokból álló képanyag helyett a hatása a legérdekesebb: amint megnézed, csörög a telefon, és egy hang közli veled, hogy egy hét múlva meg fogsz halni. Ez pedig nem egy rosszmájú csíny, hanem egy…

A vadak ura / The Beastmaster (1982)
2016. december 16. írta: The Man Who Laughs

A vadak ura / The Beastmaster (1982)

Mindig is nagy vesszőparipám volt, hogy míg irodalomban és videojátékok terén is virágzik a műfaj, addig a mozikban nagyon ritkán találunk klasszikus értelemben vett – jól sikerült - fantasy filmeket. Na, de várjunk csak: ha nyáron moziba megyünk, szinte nem is tudunk nem olyan…

Könyvkritika: Ugron Zsolna: Hollóasszony (2016)
2016. december 15. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Ugron Zsolna: Hollóasszony (2016)

Romantikától mentes, értékes és érdekes kisregény Szilágyi Erzsébetről

A Hunyadiakról mindent tudunk: János (akiről az a legenda járta, hogy valójában Luxemburgi Zsigmond fia volt, mert gyanúsan gyorsan emelkedett a ranglétrán) a nándorfehérvári hős, aki naggyá tette a dinasztiát, és fiai, a tragikus sorsú László, akinek fejét a hóhér bárdja vágta le, és az öccse,…

A falu / The Village (2004)
2016. december 15. írta: danialves

A falu / The Village (2004)

M. Night Shyamalan már ideje megtisztelő helyet foglalhat el, a legközhelyesebben utált alkotók között, természetesen az elmúlt 10 évben nyújtott teljesítményével nem oktalanul. De ahogyan az megszokott, a divatutálat az ő esetében sem engedi láttatni érdemeit, erre pedig jó…

A fegyvertelen katona / Hacksaw Ridge (2016)
2016. december 15. írta: The Man Who Laughs

A fegyvertelen katona / Hacksaw Ridge (2016)

A tíz éves száműzetése után Mel Gibson idén nem csak színészként, de rendezőként is visszatért Hollywoodba, hogy elmesélje nekünk Desmond Doss, az első olyan becsület érdemrenddel kitüntetett katona történetét, aki megtagadta a fegyverviselést. Doss sztorijánál kevésbé sem találhatott volna jobb…

Könyvkritika: John Williams: Stoner (2015)
2016. december 14. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: John Williams: Stoner (2015)

Egy zseniális könyv az életről és az irodalomról

Minden könyvnek megvan a maga sorsa, azonban a Stoner-énél kevés lehet különlegesebb. Adva vagyon egy amerikai egyetemi irodalomtanár, aki összedob egy könyvet, amely meg is jelenik 1962-ben, de nem igazán arat elsöprő sikert, hogy aztán sok évtized múlva teljesen váratlanul…

Könyvkritika: Anne Bishop: Vörös betűkkel (2016)
2016. december 13. írta: tonks

Könyvkritika: Anne Bishop: Vörös betűkkel (2016)

Ha választanom kellene a könyvsorozatok és a szóló könyvek között, általában az utóbbiak mellett voksolok. Leginkább azért, mert az elmúlt években egyre kevesebb jobbféle könyvsorozat került a kezembe, amely mellett érdemesnek láttam kitartani - hiába ezekben van az üzlet és…

Az utolsó tangó Párizsban / Ultimo tango a Parigi (1972)
2016. december 13. írta: FilmBaráth

Az utolsó tangó Párizsban / Ultimo tango a Parigi (1972)

Felkavaró film, de egyáltalán nem a hírhedt szexjelenetek miatt

Vannak filmek, amelyek még évtizedekkel a bemutatójuk után is fel tudják szítani a kedélyeket, Bertolucci mára legendássá vált alkotása pontosan ilyen, hiszen még most hírnek számít, hogy a mester úgy nyilatkozott, erőszak volt az a bizonyos vajas jelenet (amely egyébként sokkal…

Tickled (2016)
2016. december 13. írta: danialves

Tickled (2016)

Mi lenne, ha azt mondanám, hogy léteznek emberek, akik versenyszerűen űzik a csikizést? Hogy felnőtt férfiak ágyhoz kötözik egymást, majd azzal versengenek, hogy ki bírja tovább a csiklandozást? És hogy ez még a legkönnyebben befogadható része a Tickled-ben látottaknak? David…

süti beállítások módosítása