Könyvkritika: Sam J. Miller: Orkaváros (2019)
2019. május 10. írta: chipolino

Könyvkritika: Sam J. Miller: Orkaváros (2019)

„Akármit is jött elvégezni Qaanaaqba, arcáról képtelenség volt leolvasni, az véres vagy csodaszép lesz-e, netán mindkettő egyszerre.”

Nagyon akartam szeretni ezt a könyvet, mert Sam J. Miller novellái emberiességükkel és kedvességükkel kiragyognak a Strahan-válogatásokból, és annak ellenére, hogy ez most engem annyira nem kapott el, alapvetően jó regényről van szó. Az alaptörténet baromi érdekes, a…

Könyvkritika: Benkő László: Kinizsi (2018)
2019. május 09. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Benkő László: Kinizsi (2018)

Nagyívű történelmi kalandregény, amelyből kirajzolódik egy különleges ember sorsa

Mátyás király hadvezére óriás erejű ember volt, aki a kenyérmezei csata után három halott törökkel járta a táncot, és sohasem veszített csatát. A legendás Fekete Sereg (amely arról kapta a nevét, hogy a király halála után sokáig fekete szalagot viseltek a vállukon a katonák) még legendásabb…

MI-re gondolt a költő?
2019. május 08. írta: danialves

MI-re gondolt a költő?

A cikk SPOILEReket tartalmaz! Nincs olyan mestermű, amelyről valaki, valahol ne állította volna, hogy orbitális parasztvakítás - és fordítva: nincs parasztvakítás, amelyről ne állították volna, hogy mestermű. Jordan Peele legújabb műve esetében is ugyanúgy lehet mindkét álláspont mellett érveket…

A 22-es csapdája / Catch-22 (1970)
2019. május 07. írta: FilmBaráth

A 22-es csapdája / Catch-22 (1970)

Izgalmas kérdéseket vet fel a film, amelyekre sajnos nem ad igazi választ

A 22-es csapdája az a helyzet, amelyből nem lehet jól kijönni. A kifejezés közszájon forog, Joseph Heller könyvének címéből ered, amelyből film is készült. Eddig mindkettő kimaradt az életemből, azonban most végre sikerült pótolnom a filmet, és eléggé csalódott vagyok.…

Könyvkritika: Rumena Buzsarovszka: A férjem (2019)
2019. május 06. írta: chipolino

Könyvkritika: Rumena Buzsarovszka: A férjem (2019)

„A férjemnek szeretője van.”

Rumena Buzsarovszka fiatal macedón szerző, akinek novelláskötete tizenegy hosszabb-rövidebb történetet tartalmaz. A kötet valójában nem a férjekről, hanem sokkal inkább a feleségekről szól; egyszerű, átlagos, mindennapi életekről, amelyek nagyon ismerősek lehetnek az olvasó…

süti beállítások módosítása