
Bennek (David Rawle) az édesanyja (Lisa Hannigan) a lelkére kötötte, hogy legyen jó testvére születendő kishúgának. Az anyuka tragikus halála miatt azonban Ben nehezen birkózik meg Saoirse (Lucy O'Connell) istápolásával, már csak azért is, mert édesapját (Brendan Gleeson) is teljesen megbéklyózza a gyász. De amikor kiderül, hogy kistestvére valójában a tündérek utolsó reménysége, a fiú felkerekedik, hogy minden erejét bevetve segítsen véghezvinni Saoirse-nak a küldetését.

A tenger dala maga lehetne tehát a tökéletes film, ha többről szólna. Nyilvánvalóan a fentiek után ezt nem mondanivaló szempontjából értem, hanem a szokásos mantrámat kell elővennem arról, hogy 30 perces történetekből nem kéne másfél órás alkotásokat forgatni. Ugyanis ténylegesen itt is nagyon kevés dolog történik, a mű nagy részét a fantáziavilágban bóklászó, meditatív átkötő jelenetek teszi ki, amelyeket vizuálisan nem mindig sikerül annyira feldobni, hogy automatikusan érdekesek is legyenek. Mint ahogy a viszonylag egyértelműen előre haladó cselekmény rendre feleslegesen hosszúra nyújtja bizonyos információk átadását, irreleváns mellékszereplőket parádéztatva. Van egy olyan érzésem, hogy Moore-ék a legtöbb élvezetet a látványvilág megteremtésében és kidolgozásában lelték, és arra már nem jutott elég figyelmük, hogy ezzel párhuzamosan a történetmesélés se merengjen el. Szerencsére az alkotás a fináléra végre a lényegre tér, de addig sajnos inkább untat, mint elvarázsol.
Ha félre tudnám tenni azt, hogy leginkább egy 25-30 perces hosszal működött volna ez a film igazán, valószínűleg már most az év legjobbjaként emlegetném A tenger dalát, azonban még így is azt kell mondanom, egy értékes és nézésre érdemes darab, mert egészen egyedülálló és bámulatos pillanatokkal tud szolgálni. Ha pedig valakinek a Hős6os túlságosan is kommersz volt, és nem bánja, ha egy animáció esetleg kevésbé élvezetes, annak az egyező téma miatt egyenesen kötelező darab.
6,5/10
A tenger dala teljes adatlapja a Magyar Film Adatbázis (Mafab) oldalán