Filmkritika: A keltetés (2022)
2022. június 30. írta: !Márk!

Filmkritika: A keltetés (2022)

Túlzás lenne azt állítani, hogy a finn filmgyártás gyökeret vetett volna a magyar mozikban, most azonban egy elvontnak látszó, horror-drámával jelentkeztek az északiak, ami szerencsére kis hazánkban is bemutatásra került. Szerencsére. Egyrészt, mert tényleg nem minden nap jutnak el hozzánk…

Filmkritika: Mindent egy lapra (2022)
2022. június 28. írta: !Márk!

Filmkritika: Mindent egy lapra (2022)

Adam Sandler többéves szerződést kötött a Netflixszel, ennek az üzletnek pedig a legújabb állomása a Mindent egy lapra című sportfilm, ami leginkább arról híresült el, hogy Sandler ismét komolyabb szerepben mutatta meg magát. Tette mindezt ráadásul egy kosárlabda tematikájú sportfilmben, ez a terep…

Filmkritika: Lightyear (2022)
2022. június 25. írta: !Márk!

Filmkritika: Lightyear (2022)

A Pixar teljesen megérdemelten nőtte ki magát az elmúlt szűk 30 évben az egyik legnagyobb animációs stúdióvá. Tanulságos és szívhez szóló történeteik minden generáció számára szórakoztatóak tudnak lenni, és noha az utóbbi pár évben kicsit megingott a Pixar stabilitása, azért még mindig joggal…

Könyvkritika: Natalie Haynes: Ezer hajó (2022)
2022. június 24. írta: chipolino

Könyvkritika: Natalie Haynes: Ezer hajó (2022)

„Ez nem egy vagy két nő története.” „Ez a trójai nők története.”

Nagy várakozásokkal fogtam bele ebbe a regénybe, mert imádom a görög mitológiát, az igényes retellingeket meg pláne, ez a kötet ráadásul női szemszögekből meséli el a trójai háború történetét. Kell ennél több? Bizonyos szempontból nem, másból azonban sajnos (nekem legalábbis) igen. Nagyon nagy öröm,…

Könyvkritika: Karády Anna: A füredi gyermek (2022)
2022. június 22. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Karády Anna: A füredi gyermek (2022)

A magyar Outlander folytatódik

A magyar Outlander folytatódik. Nem is akárhogy. Ezúttal a füredi földesúr kerül át a mi korszakunkba, ami természetesen nagyon izgalmas eseményekhez vezet. Kár, hogy a régmúltban játszódó jelenetek ezúttal nem tudtak elvarázsolni, habár rengeteg érdekességet megtudhatunk a bencések életéről,…

Filmkritika: Top Gun: Maverick (2022)
2022. június 21. írta: !Márk!

Filmkritika: Top Gun: Maverick (2022)

Az erdeti, 1986-os Top Gun a mai napig hatalmas kultstátusznak örvend, elsősorban az USA-ban. Tony Scott vadászpilótás akciója magában hordozza a '80-as évek hamisítatlan esszenciáját, némi pátosszal megfűszerezve, csodás fényképezéssel és valódi járművek felhasználásával készült jelenetekkel. Ezek…

Könyvkritika: Martyn Rady: A Habsburgok (2022)
2022. június 20. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Martyn Rady: A Habsburgok (2022)

Még mindig lehet újat mondani a dinasztiáról

Még mindig lehet újat mondani a dinasztiáról. Ebben annak ellenére semmi meglepő sincs, hogy eddig is nagyon sokat tudtunk a Habsburgokról, mert nagyjából ezer évre tekint vissza a történetük, ebből van mit mazsolázgatni. A szerző nem szimplán a családfát mutatta be nekünk, hanem megpróbált nagyobb…

Könyvkritika: Alice Oseman: Heartstopper – Fülig beléd zúgtam (2022)
2022. június 15. írta: chipolino

Könyvkritika: Alice Oseman: Heartstopper – Fülig beléd zúgtam (2022)

„Két fiú találkozik. Két fiú összebarátkozik. Két fiú egymásba szeret.”

Mondhat bárki bármit, a Könyvmolyképző egy baromi tökös kiadó. Sorra jelentetnek meg ebben a szörnyen gyűlöletkeltő helyzetben is LMBTQ+-os tematikájú könyveket, amik jók és népszerűek – ennél jobb visszajelzés nincs. A Heartstopper ráadásul fiataloknak szól, és nagyon nagy szükség van most ilyen…

Filmkritika: Az északi (2022)
2022. június 14. írta: !Márk!

Filmkritika: Az északi (2022)

Robert Eggers napjaink egyik legnagyobb ígéretű, újhullámos indie-horror rendezője. A köztudatba a 2015-ös A boszorkánnyal robbant be, amely film nem csak Eggers-t indította el karrierje útján, hanem a fiatal színészgeneráció egyik legizgalmasabb arcát is, Anya Taylor-Joy-t, aki Az északiban újra…

Könyvkritika – Tarja Kauppinen: A rendszer ellensége (2022)
2022. június 10. írta: Luthien Lovemagic

Könyvkritika – Tarja Kauppinen: A rendszer ellensége (2022)

Mert minden rendszernek kell egy ellenség – társadalmi szatíra a javából!

A bejegyzés spoilert tartalmazhat! Tarja Kauppinen A nép igazságával (ITT olvasható a kritikám) egy ígéretes debütáló regényt alkotott. Már akkor látszott, hogy a szerzőnek van tehetsége az íráshoz, sőt minden eszköze megvan, hogy még jobb íróvá nője ki magát, ezért nagy érdeklődéssel kezdtem bele…

süti beállítások módosítása