Könyvkritika: A.M. Aranth: Propheta (2019)
2019. július 31. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: A.M. Aranth: Propheta (2019)

Egy nagyon egyedi sci-fi és fantasy keverék, igazi magyarosch virtussal megírva

Fontos személy. Nagy ember. Már nem oculus. De még mindig csak egy huszonhárom éves fiatal lány, aki egyszer már megmentette Avalont a pusztulástól, és most mindenki azt várja tőle, hogy vezesse ki egy újabb végzetesnek látszó krízisből. Ő Truth Dunn, akinek nagyot változott az élete, mióta nem…

Képregénykritika: Garth Ennis – Steve Dillon: Prédikátor 1. (2019)
2019. július 30. írta: chipolino

Képregénykritika: Garth Ennis – Steve Dillon: Prédikátor 1. (2019)

„Én úgy tudom, Istent két helyen érdemes keresni: a templomban vagy a pohár fenekén.”

Fantasztikus, zseniális, teljesen elmebeteg, humoros, morbid, őrülten szórakoztató, és nem. Nem. Lehet. Letenni. Rég voltam ennyire boldog, merthogy itt van, végre, a Kingpin Kiadó a tíz évvel ezelőtt bemutatott pár rész után most elkezdte kiadni az elejétől a Preachert, és uramisten, mindent…

Anna (2019)
2019. július 29. írta: G_Norton

Anna (2019)

A nyári pangás ha másra nem is jó, de arra igen, hogy ha nehezen tudja magát az ember rávenni a bepótolandó sorozatok és filmek megtekintésére (amik aztán valószínűleg örökre bepótolandók maradnak), akkor némi vállvonogatás, és baráti unszolásra elmegy olyan filmekre is, amire alapjáraton az év más…

Könyvkritika: Brit Bennett: Az anyák (2019)
2019. július 26. írta: chipolino

Könyvkritika: Brit Bennett: Az anyák (2019)

„Mi is lányok voltunk egyszer.”

Brit Bennett könyve a fiatalokról szóló azon regények közé tartozik, amelyek olvasmányosak, jó felépítésűek, valamennyire még érdekesek is, viszont túl sok újat nem mondanak, semmilyen tekintetben. Azt hiszem, mélyebbre kell ásni ahhoz, hogy az agyonkoptatott szerelmi háromszöges téma bármilyen…

Könyvkritika - Jodi Taylor: Ösvény az időben (2019)
2019. július 23. írta: Nagy Judit Áfonya

Könyvkritika - Jodi Taylor: Ösvény az időben (2019)

Elveszve egy párhuzamos világban

A St. Mary-krónikák negyedik kötete meglehetősen különbözik a korábbiaktól, és ez mind felépítésben, mind színvonalban egyaránt értendő. Talán nem is lehet problémának, vagy rendhagyónak titulálni a történetfolyam ezen epizódját, de azért érdemes beszélni róla, hogy a megoldások,melyeket alkalmazni…

Képregénykritika: Trónok harca (2017)
2019. július 22. írta: P.A. Doorman

Képregénykritika: Trónok harca (2017)

Még egy bőr a rémfarkasról

  Furcsa egy dolog a rajongás, kétségtelen, hogy számos dologért lehet kiemelten érdeklődni , és számos ehhez illő tárgyat gyűjteni. Önmagában ezzel semmi baj nincs, hiszen amellett, hogy remek kikapcsolódás egy ilyenfajta érdeklődésből fakadó gyűjtemény felépítése, még jól is érezzük magunkat…

Könyvkritika: Sally Rooney: Normális emberek (2019)
2019. július 19. írta: chipolino

Könyvkritika: Sally Rooney: Normális emberek (2019)

„Veled sosem érzem egyedül magam.”

Ha egy könyvről az jut eszembe, hogy olyan, mint a Zabhegyező, nem csak stílusát, de hatását, írástechnikáját és a próza minőségét tekintve is, akkor az egy nagyon jó könyv. Sally Rooney regénye nemzedéki kultkönyvvé válhat, teljesen megérdemelten; úgy beszél a húszas korosztály problémáiról, a…

Könyvkritika: Larry Sloman&William Kalusch: Houdini titkos élete (2019)
2019. július 17. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Larry Sloman&William Kalusch: Houdini titkos élete (2019)

Egy nagyon alapos és olvasmányos életrajz minden idők legnagyobb illuzionistájáról

Bűvész sok van, Houdini csak egy. Harry Houdini valójában nem bűvész volt, hanem kivételes tehetségű illuzionista, aki remekül értett a marketinghez. Fantasztikus trükköket vitt véghez, többek között eltüntetett egy elefántot és átment a falon. Mégis a szabadulószámai maradtak meg az emberek…

Könyvkritika: Paul Auster: Az orákulum éjszakája (2019)
2019. július 16. írta: chipolino

Könyvkritika: Paul Auster: Az orákulum éjszakája (2019)

„Bizonyos pillanatokban úgy éreztem, hogy a testem áttetszővé válik (…), melyben mások gondolatai és érzelmei gyűlnek össze (…).”

Paul Auster fantasztikusan ír, és az egyik legjobb dolog, ami történhetett a könyveivel, hogy a 21. Század Kiadó elkezdte kiadni gyönyörű új formátumban az életművet. Az orákulum éjszakája eredetileg 2003-ban jelent meg, okos könyv, gondolkodós könyv, amely nem csak fikció és valóság kapcsolatáról,…

Könyvkritika: Liz Flanagan: Sárkánylány (2019)
2019. július 12. írta: chipolino

Könyvkritika: Liz Flanagan: Sárkánylány (2019)

„Olvar saját maga ült volna a tojásokra, ha Belara akár csak a közelükbe engedte volna.”

Liz Flanagan könyve inkább meseregény, mint bármi más, a 9–11 éves korosztálynak valószínűleg tényleg tetszhet (Leeds Book Award), ifjúsági fantasynek pozicionálni viszont nem túl szerencsés, én nagyon mást kaptam, mint amit vártam. Sárkánytémában kétségkívül nehéz újat mondani az Így neveld a…

41. Képregénybörze
2019. július 11. írta: FilmBaráth

41. Képregénybörze

  NYÁRI KÉPREGÉNYBÖRZE INDUL AZ ELSŐ ÖNÁLLÓ MEGTORLÓ KÉPREGÉNY SOROZAT Július 14-én, vasárnap kerül megrendezésre a 41. Képregénybörze, amelynek ezúttal a KMO Művelődési Központ (1191. Bp., Teleki utca 50.) ad otthont. A családi kikapcsolódásnak is tökéletes program délelőtt 10 órakor nyitja…

süti beállítások módosítása