Drakulics elvtárs (2019)
2019. október 31. írta: G_Norton

Drakulics elvtárs (2019)

A Drakulics elvtárs az egyik bizonyítéka, hogy egy jó, frappáns cím mi mindenre képes. Tavaly hallottam róla először, és a stáb bejelentése után azonnal a „várós” kategóriába ugrott nálam, pedig akkor sem lehetett tudni róla semmit. Bodzsár Márk első rendezése, az Isteni műszak is egy végtelenül…

Könyvkritika: Cath Crowley: Szavak kékben (2019)
2019. október 31. írta: tonks

Könyvkritika: Cath Crowley: Szavak kékben (2019)

Ennél jobb ifjúsági regény idén már nem lesz!

Az ausztrál írónő, Cath Crowley könyvének itthoni megjelenése az év szenzációja számomra, hiszen évek óta vártam, hogy valamelyik magyar kiadó lecsapjon rá. Maga a történet is érdekesnek tűnt, de leginkább a pozitív vélemények győztek meg arról, hogy egy kihagyhatatlan könyvről lehet szó.

Könyvkritika – Ray Bradbury: Az illusztrált ember (2019)
2019. október 30. írta: Luthien Lovemagic

Könyvkritika – Ray Bradbury: Az illusztrált ember (2019)

Gyönyörűen megírt és horrorisztikusan kegyetlen

A kritika spoilereket tartalmaz! Az Agave Könyvek idén szeptemberben új fordításban jelentette meg Bradbury 1951-ben megjelent novelláskötetét, Az illusztrált embert (1992-ben a Móra Kiadónál A tetovált ember címen is megjelent). Nemcsak a szöveg lett aktualizálva, hanem a borító is, Az Agavétól…

Képregénykritika - Stan Lee: Az Ezüst Utazó – Példabeszéd (2019)
2019. október 29. írta: Luthien Lovemagic

Képregénykritika - Stan Lee: Az Ezüst Utazó – Példabeszéd (2019)

„De csak a gyávák és talpnyalók istenítik az erőt és a hatalmat.”

Ahogy a kezembe fogtam a Példabeszédet, rögtön látszott rajta, hogy két világot egyesít, és olvasás közben ez csak erősödött. Egyszerre van jelen benne Stan Lee lelkesedése és az amerikai képregényes fordulatok, valamint Moebius európai rajzstílusa, ami számomra sokat emelt a képregény színvonalán.…

Interjú Cserna-Szabó Andrással
2019. október 28. írta: FilmBaráth

Interjú Cserna-Szabó Andrással

  Mi a kedvenc erdélyi étele? Több is van: a kolozsvári káposzta, a vargabéles, a tejfölös-tárkonyos bárányfejleves vagy az Erdélyben is népszerű román miccs (székelyül csórékolbász), ciorbă de burtă (savanyú pacalleves) és papanași (nevezzük tejfölös, áfonyás túrófánknak).

Könyvkritika: Genki Kawamura: Ha a macskák eltűnnének a világból (2019)
2019. október 28. írta: chipolino

Könyvkritika: Genki Kawamura: Ha a macskák eltűnnének a világból (2019)

„– Ahhoz, hogy valamit kapj, valami mást el kell veszítened.”

Szeretem a macskákat és szeretem a kisregényeket, így Genki Kawamura könyve tökéletes választásnak tűnt. Ráadásul a főszereplő előtt megjelenik az ördög, aminek mindenféle irodalmi megtestesülése nagyon érdekel, ennek ellenére sajnos a történet mégsem tudott közel kerülni hozzám. Pedig az élet…

Könyvkritika - Philip Roth: Nemezis (2019)
2019. október 25. írta: Nagy Judit Áfonya

Könyvkritika - Philip Roth: Nemezis (2019)

Vírushordozók nyara

A közelmúlt jelentős íróinak munkássága mindig izgalmas felfedezés azon olvasóknak, amelyek köréhez én is tartozom. Mivel a 20., pláne a 21. század irodalma rendkívül sokszínű és zsánereit (sőt, azok alzsánereit) tekintve kimondottan szerteágazó, bizony előfordul, hogy nagy nevű szerzők regényei…

Könyvkritika - Edward Snowden: Rendszerhiba (2019)
2019. október 22. írta: Nagy Judit Áfonya

Könyvkritika - Edward Snowden: Rendszerhiba (2019)

Az igazság üldözöttje

Különleges könyvet olvashatunk a világpremierrel egy időben. Nemcsak azért, mert Edward Snowden, az amerikai nemzetbiztonság egykori ügynöke írta meg memoárját bőven negyven éves kora előtt, hanem mert soha eddig nem kaptunk ilyen komplex képet arról, miként működik a világot ellenőrzése alá hajtó…

Könyvkritika: Cselenyák Imre: A tölgyek alatt  - AranyJános életregénye 2.(2019)
2019. október 21. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Cselenyák Imre: A tölgyek alatt - AranyJános életregénye 2.(2019)

Szép, szelíd, lélekborzongató életrajz, ami annyira emberi, hogy öröm olvasni

  Arany János költészetéhez meg kell érni. Mert ugye az ember lánya ifjabb éveiben az olyan lázadó verselőkért rajong, mint Petőfi, hogy aztán túl a negyedik X-en lehiggadjon, és elkezdje értékelni azt a letisztult, de nagyon mély érzelmeket hordozó sorokat, amelyeket Nagyszalonta híres szülötte…

Képregénykritika: Joss Whedon: Buffy a vámpírok réme – A gimi maga a pokol (2019)
2019. október 17. írta: P.A. Doorman

Képregénykritika: Joss Whedon: Buffy a vámpírok réme – A gimi maga a pokol (2019)

Avagy Buffy az okos eszközös ráncfelvarrás után

  Szeretem a vámpírokat, és természetesen minden olyan film, sorozat, könyv, képregény érdekel, amely ezeket a mitikus vérszívókat jeleníti meg. Az első találkozásom ezekkel a rémekkel kamaszkoromban volt. Akkoriban nagyon menő volt – legalábbis az én baráti körömben – a Dracula 2000 című film.…

FOMO - Megosztod, és uralkodsz (2019)
2019. október 15. írta: !Márk!

FOMO - Megosztod, és uralkodsz (2019)

A tavalyi Remélem legközelebb sikerül meghalnod :) után idén is kaptunk a FOMO személyében egy olyan magyar filmet, ami a mai középiskolások viszontagságait, valamint az online térben betöltött szerepeüket hivatott bemutatni. Egy ilyen projektet roppant könnyedén el lehet szúrni, de szerencsére az…

Könyvkritika: Hannu Rajaniemi: Öröknyár (2019)
2019. október 11. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Hannu Rajaniemi: Öröknyár (2019)

Nem ez az év könyve, de hogy a legextrémebb, az biztos.

A jó kém holtában is szolgálja a hazáját. Aztán egy idő után elgondolkodik azon, hogy mi értelme van az öröklétnek, ha a túlvilágon is ugyanazokat a köröket kell futnia, mint a halandó létben. És itt kezdődnek a kétvilági bajok, ugyanis egy halott kém, aki túl sokat tud, nagyon komoly zavarokat tud…

Könyvkritika: Oravecz Imre: A hopik könyve (2019)
2019. október 09. írta: chipolino

Könyvkritika: Oravecz Imre: A hopik könyve (2019)

„(…) mint az öledben alvó macska testének hője, áthatol a ruhádon (…)”

Ez most az én lelkemnek nagyon kellett. Kényszerítettem magam, hogy ne rohanjak végig rajta egy nap alatt, hagyjak időt ülepedni, átérezni, de így is alig tudtam letenni, vissza-visszatértem ebbe a csodás, időn és téren túli világba. Oravecz Imre eredetileg 1983-ban megjelent kötete a következő…

süti beállítások módosítása