Superman (1978)
2018. március 31. írta: FilmBaráth

Superman (1978)

Látványban nem veheti fel a versenyt dicstelen utódaival, de végtelenül szerethető képregényfilm

  Jó tudni, hogy a Krypton hős fia vigyáz ránk, kár, hogy a mostanában készült látványos, ámde eléggé üres DC-filmek nem tudtak kihozni többet egysíkúnak tűnő, valójában nagyon is izgalmas karakteréből. Őszintén sajnálom Henry Cavill-t, nála jobb Supermant nem találhattak volna a stúdiónál, azonban…

Sorozat: The Terror 1x01-02
2018. március 31. írta: FroG

Sorozat: The Terror 1x01-02

Új sorozat esetében ritkán látható olyan marketingkampány, mint ahogyan az a Terror esetében megfigyelhető – a vidéki városokat is szinte teljesen tele plakátozták a sorozat posztereivel, valamint a történet alapjául szolgáló, Dan Simmons által írt azonos című könyv is a…

ComingSoon - 2018. április
2018. március 30. írta: Kata SWL

ComingSoon - 2018. április

Habár április első ránézésre vérszegény hónapnak tűnik filmek tekintetében, ha jobban megnézzük, az új Bosszúállók mellett igen fajsúlyos darabokat is találunk. Ami nagyban szélesíti a palettát, az az április 4-13-áig tartó Titanic Nemzetközi Filmfesztivál (a részletes…

Mária Magdolna / Mary Magdalene (2018)
2018. március 29. írta: hannigabi

Mária Magdolna / Mary Magdalene (2018)

Jézus Krisztus élete és szenvedései megannyi filmest ihlettek már meg, elég csak Mel Gibson talán legnevesebb filmjére, a Passióra gondolni, de a nagyszerű darabok sorát bővíti Martin Scorsese Krisztus utolsó megkísértése című műve is. Idén a 2016-os Oroszlán rendezője, azaz Garth Davis vállalkozott…

Könyvkritika: Peter Sanawad: Hollóvér (2018)
2018. március 29. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Peter Sanawad: Hollóvér (2018)

Egy jó kis magyar történelmi fantasy, amelyben a Hunyadiak utolsó leszármazottja egy párhuzamos univeruzmban küzd a gonosz ellen

A Hunyadiakra még egy párhuzamos univerzumban is lehet számítani, ha meg kell menteni a világot a gonosztól. Álmomban nem gondoltam volna, hogy egy történelmi fantasy-ben találkozom a legendás dinasztia utolsó sarjával, akit Reginának hívnak és megcsapja a fekete mágia hűvös lehellete. Azonban a…

Ready Player One (2018)
2018. március 28. írta: Kata SWL

Ready Player One (2018)

Welcome back, Steve!

Ernest Cline azonos című 2011-ben megjelent regénye hatalmas siker lett, a Warner pedig már a megjelenés előtt megvásárolta a megfilmesítés jogait; Eric Eason, Zak Penn és Cline pedig évekig dolgozott a sokáig rendező nélküli film forgatókönyvén. Aztán jött korunk egyik legnagyobb élő legendája,…

Gringo (2018)
2018. március 27. írta: Kata SWL

Gringo (2018)

A Gringót elnézve marketing ritkán megy ennyire félre, ugyanis a film előzetese igencsak megtévesztő. Szerencsére a történet sem igazán azonos a trailerben látottakkal, és a film sem olyan középszer, hogy az ember a moziban ülve azon kezdjen el gondolkozni, hogy mik a teendői. De akkor mi az oka…

Könyvkritika: Kovács Bálint: Puszild meg (2018)
2018. március 26. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Kovács Bálint: Puszild meg (2018)

A rövidke kiadvány több szempontból vizsgálja meg a szexuális zaklatás témakörét

A Weinstein-botrány tisztítótűzként robog végig Hollywoodon, karrierek omlanak porba, közönségkedvencek válnak páriává viselt dolgaik miatt, a #metoo jelenség mindent vitt. Eleinte csak kapkodtuk a fejünket, olyan viharos sebességel zúdult ránk ez az egész, mostanra kezdenek…

Könyvkritika: Kapa Mátyás: Harangszótól harangszóig (2017)
2018. március 23. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Kapa Mátyás: Harangszótól harangszóig (2017)

Egy nagyon jól megírt, vérbeli történelmi regény Kőszeg ostromáról

Ha Kőszeg, akkor Jurisics és 11 órai harangszó. Kicsit bővebben: 1532-ben Jurisics Miklós (aki egyébként horvát volt, de ettől még a mi hősünk) vezetésével Kőszeg vára több hétig ellenállt a sokszoros török túlerőnek, és ennek emlékére a mai napig 11 órakor megkongatják a harangokat a városban.…

Miért érdemelt volna Oscart a Testről és lélekről?
2018. március 22. írta: AldoWinnfield

Miért érdemelt volna Oscart a Testről és lélekről?

Ellentétek és kettősségek az utóbbi idők legjobb magyar filmjében

A CIKK SPOILERES, CSAK AKKOR ÉRDEMES ELOLVASNI, HA MÁR LÁTTAD A FILMET, VAGY NEM ZAVAR, HOGY A TÖRTÉNET FŐBB PONTJAI SZEREPELNEK BENNE! Az utóbbi néhány év egészen kiemelkedő volt a magyar mozgókép szempontjából: sok figyelemre méltó film készült. (És néhány nagy baklövés,…

Könyvkritika: Jón Kalman Stefánsson: A halaknak nincs lábuk (2018)
2018. március 21. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Jón Kalman Stefánsson: A halaknak nincs lábuk (2018)

Költőien szép izlandi családregény az élet kegyetlenségéről

Izlandon, ahol a a legtávolabb van az ég a földtől, innen nézve dögunalmasnak tűnik az élet, az a világ vége és nem történik ott semmi. Ehhez képest már a könyv első oldalán mellbe löki az olvasót az a páratlan költőiség, amelyet olyan mesterien tud beleszőni a szerző a…

5 mini horrorfilm, amitől tutira berezelsz
2018. március 20. írta: Werewolfrulez

5 mini horrorfilm, amitől tutira berezelsz

Kedves Horrormániás Barátaim! Volt már olyan veletek, hogy éjfél felé közeledve egy jó kis horrorfilmre vágytatok, de tudtátok, hogy egy hagyományos, másfél órás produkciónak már az első tíz percében elaludnátok? Velem gyakran megesik az ilyesmi. Ilyenkor az egyik megoldás…

Könyv - és filmbloggereket keresünk!
2018. március 19. írta: FilmBaráth

Könyv - és filmbloggereket keresünk!

Nyakunkon a Könyvfesztivál, a kiadók erre az alkalomra időzítik a legütősebb kiadványaikat, mi pedig csak sóhajtozva nézzük a szobánkban még mindig halmozódó köteteket, és azon morfondírozunk, mikor lesz időnk elolvasni az újakat, amikor még a régieknek sem értünk a végére.…

Könyvkritika: Jeff VanderMeer - Déli Végek-trilógia (2018)
2018. március 19. írta: Werewolfrulez

Könyvkritika: Jeff VanderMeer - Déli Végek-trilógia (2018)

Furcsa, megfoghatatlan, és elgondolkodtató borzalmak három részletben

Az amerikai Jeff VanderMeer tollából kipattant Déli Végek-trilógia a meghatározó olvasmány élményeim közé tartozik, annak ellenére, hogy korántsem tartom hibatlannak a köteteket. Jelen cikk ennek figyelembe vételével összesen három apropóból született: egyrészt, hogy érintőlegesen kifejtsem, miért…

süti beállítások módosítása