6 filmmel a Föld körül 2018-ban
2018. december 31. írta: 20legendd

6 filmmel a Föld körül 2018-ban

Az év legjobbjai kontinensenként

A (film)művészetben az egyik legjobb dolog a sokszínűség: különböző emberek találkoznak különböző elképzelésekkel és abból valami egészen új dolog születik. Bár vannak, akik előtt több és vannak, akik előtt pedig kevesebb nyitott ajtó áll, szerencsére úgy tűnik,…

Micsoda csapat! / A League of Their Own (1992)
2018. december 30. írta: FilmBaráth

Micsoda csapat! / A League of Their Own (1992)

Kevés a jó sportfilm, a csajosabb még inkább, meg kell hát becsülni ezt a nem éppen mostanában készült vígjátékot

Kevés a jó sportfilm, a csajosabb még inkább, meg kell hát becsülni ezt a nem éppen mostanában készült vígjátékot, amelyből még a hozzám hasonló anti-baseball mániások is megérthetik, mi az a hazafutás, és közben még remekül is szórakozhatnak. Mindeközben nincs hiány…

Az aranyember (1962)
2018. december 29. írta: FilmBaráth

Az aranyember (1962)

Eszméletlenül jól tud esni egy ilyen jó kis régi klasszikus a látványfilmek tengerében

A régi kedvencekben az a szép, hogy sok év kihagyás után kiválóan rá lehet csodálkozni arra, hogy még mindig milyen jók. Gyerekkoromban annyit adta a tévé ezt a filmet, hogy már ezerszer meguntam, aztán most a karácsonyi trakta közepette mégis megbűvölten nézte az egész…

Könyvkritika: Kai Meyer: A sötétség oldalai (2018)
2018. december 28. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Kai Meyer: A sötétség oldalai (2018)

Barátaim! Könyvmolyok! El sem tudjátok képzelni, mire képes a könyvmágia, ha rossz célokra használják!

Barátaim! Könyvmolyok! El sem tudjátok képzelni, mire képes a könyvmágia, ha rossz célokra használják! Kai Meyer sorozatában megvalósult a betűk szerelmeseinek álma: a könyvek birodalma, amelyet elvileg azért alapított Severin Siebenstern - némi időutazós hatásra, részletek ez…

Könyvkritika: Eszes Rita: Rókatündér (2018)
2018. december 20. írta: chipolino

Könyvkritika: Eszes Rita: Rókatündér (2018)

„(…) néha kicsit el kell veszítenünk, amit szeretünk, hogy igazán szerethessük (…).”

Eszes Rita regénye a japán mondavilágon alapuló kedves, bájos történet kevés mondanivalóval, viszont annál több cukiskodással. Az év végi hajrában, az ünnepre készülődve az ember pont ilyet szeretne olvasni: naiv, egyszerű szereplők és cselekményvezetés, ami kikapcsolja…

Képregénykritika: Somogyi-Dobó-Tebeli-Bárány: Kittenberger II. - A hiéna átka (2018)
2018. december 18. írta: FilmBaráth

Képregénykritika: Somogyi-Dobó-Tebeli-Bárány: Kittenberger II. - A hiéna átka (2018)

Kittenberger visszatért és jobb, mint valaha!

Kittenberger visszatért és jobb, mint valaha! Ami nem kis dicséret, hiszen már az első rész sem volt piskóta, a folytatás pedig még ahhoz képest is pazar. Óriási siker volt 2016-ban ez a remek steampunk képregény, ami ráadásul a miénk, hiszen magyarok az alkotók, akik az előző részhez képest sokat…

Könyvkritika: Michelle Obama: Így lettem (2018)
2018. december 17. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Michelle Obama: Így lettem (2018)

Sajnos nem akar elnök lenni, pedig már first lady-ként is történelmet írt

Sajnos nem akar elnök lenni, pedig már first lady-ként is történelmet írt, a népszerűsége még ma is töretlen, mert úgy tudott laza és emberi maradni 8 éven keresztül a Fehér Házban, hogy maradéktalanul betöltötte protokolláris kötelességét férje, Barack Obama mellett. Sűrű…

Aquaman (2018)
2018. december 14. írta: FilmBaráth

Aquaman (2018)

Jason Momoánál egyetlen királyabb látvány létezik, Atlantisz maga

Jason Momoánál egyetlen királyabb látvány létezik, Atlantisz maga. A víz alatti birodalmat valószínűleg már mindenki elképzelte magának, de James Wan volt az a mázlista, aki kapott egy rakás pénzt és CGI-varázslót, hogy filmvászonra álmodja ezt a fantasztikus világot. De mindannyiunk szerencséjére…

Könyvkritika: Eimear McBride: Kisbohémek (2018)
2018. december 11. írta: tonks

Könyvkritika: Eimear McBride: Kisbohémek (2018)

Eimear McBride-ról még nem sokat lehet hallani, ami egyelőre egyáltalán nem baj, mert így váratlanul törhet ki az ismeretlenségből, hogy letaglózza az olvasóját

Eimear McBride-ról még nem sokat lehet hallani, ami egyelőre egyáltalán nem baj, mert így váratlanul törhet ki az ismeretlenségből, hogy letaglózza az olvasóját. Érdekes könyv a Kisbohémek, nem egy tucatdarab, az idei olvasmánylistám legkülönlegesebb darabja.

Könyvkritika: Steve Berry: A püspök embere (2018)
2018. december 10. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Steve Berry: A püspök embere (2018)

Még ennyi év (és könyv) után is tud újat mondani nekünk Steve Berry Cotton Malone-ról

Még ennyi év (és könyv) után is tud újat mondani nekünk Steve Berry Cotton Malone-ról. Az író egy kaptafára készíti ugyan a regényeit, mégis mindig bele tud tenni egy olyan csavart, amivel meg tud lepni bennünket, és kíváncsian várjuk a soron következő kalandot. Ezúttal is így történt, abban a…

Thunder Road (2018)
2018. december 09. írta: 20legendd

Thunder Road (2018)

Van-e felfelé vezető út a lejtőn?

Habár Jim Cummings színész, rendező és forgatókönyvíró első nagyjátékfilmjére szokás (fekete) komédiaként hivatkozni, egy percig ne legyen kétségünk afelől, hogy egy meglehetősen melankólikus darabról beszélünk. Ez már rögtön az igencsak hosszúra nyújtott, kezdő jelenetben tudatosul bennünk, melyben…

Könyvkritika: Csikász Lajos: Arany és vér (2018)
2018. december 07. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Csikász Lajos: Arany és vér (2018)

Egy jó kis vérbő kurucos kalandregény jöhet?

Egy jó kis vérbő kurucos kalandregény jöhet? 1682-ben járunk, a későbbi fejedelem, II. Rákóczi Ferenc még csak Ferkóként figyeli nagy buzgalommal, hogyan vezeti mostohaapja, Thököly Imre – akkor még leendő fejedelem - a hadat, zajlanak a katonai akciók annak rendje és módja…

süti beállítások módosítása