Aldo vlogja: Power Rangers (2017)
2017. április 09. írta: AldoWinnfield

Aldo vlogja: Power Rangers (2017)

Heti videókritikámban Power Rangers című moziról lesz szó. Ismét egy olyan film, amire sok szükség nem volt, a végeredmény viszont (némileg meglepő módon) egészen kellemes lett. A Rangerek megállják a helyüket a nagyvásznon is.

Mamma Mia! (2008)
2017. április 08. írta: FilmBaráth

Mamma Mia! (2008)

Fullba nyomjuk a bulit, és ez jó nekünk!

Nyár, szerelem, ABBA. Ennyi kellett csak ahhoz, hogy egy esős péntek délután azon kapjam magam, hogy az ágy tetején tolom a Dancing Queen-t teli torokból (hála az égnek, nem készült sem kép-, sem hangfelvétel, pusztán a kutyusom arckifejezéséből vonhattam le messzemenő következtetéseket előadásom…

Könyvkritika: J. Goldenlane: Isteni balhé (2016)
2017. április 07. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: J. Goldenlane: Isteni balhé (2016)

Elképesztően szórakoztató magyar kalandregény, lehengerlő stílusban megírva

Lovagot ide, de freitánt ám! Irtó nagy szükség van őtökéletességére, mert van itt egy lökött leányzó, akinek kellene valami életcélt adni a lopáson túl, meg is kellene zabolázni egy picinykét, mert eléggé szertelen a drága, és a modora sem éppen úri, de legalább teljesen…

A stylist / Personal Shopper (2016)
2017. április 07. írta: danialves

A stylist / Personal Shopper (2016)

Sajátos történelme van a Cannes-ban kifütyült filmeknek: lelkesen hivatkozott példa, hogy olyan, mára klasszikussá érett darabokat gyűlöltek a fesztiválon, mint a Taxisofőr, sok esetben pedig maga a zsűri díjazza előszeretettel ezeket a műveket. Tavaly például két közutálatnak…

Édes mostoha (1935)
2017. április 07. írta: FilmBaráth

Édes mostoha (1935)

Szerethető kis darab, amelynek sok értelme nincs, viszont jólesik az ember lelkének

A 30-as években készült magyar filmeket általában el lehet intézni azzal, hogy egy kapatafára készült tucattermékek voltak, amely összességében tényleg megállja a helyét (persze voltak kivételek, ld. pl Meseautó), de azért ebben az időszakban is készültek olyan alkotások, amelyek a felejthetetlen…

Könyvkritika: Lakner Artúr: Édes mostoha (2017)
2017. április 06. írta: FilmBaráth

Könyvkritika: Lakner Artúr: Édes mostoha (2017)

Egyszerűségében nagyszerű mese, amelybe még ma is viharsebesen bele lehet feledkezni

Mindenkinek az a kedvenc meséje, amelyet rengetegszer hallott attól, akiről tudja, hogy igazán szerette. Számomra Lakner Artúr Édes mostoha című könyve azért tartozik ebbe a kategóriába, mert a nagyszüleimre emlékeztet, akik sok-sok évvel ezelőtt fáradhatatlanul olvasták újra és…

Élet / Life (2017)
2017. április 06. írta: danialves

Élet / Life (2017)

Az Élet kapcsán már első látásra is adta magát, hogy egy Alien-Gravitáció crossovert kapunk személyében, amire láthatóan nem is akart rácáfolni: szégyentelenül lopta el már alapötletében is a két klasszikus vívmányait, ami aztán kritikák fő témája is lett. A produkcióval…

Könyvkritika: Donna Tartt: Az Aranypinty (2016)
2017. április 05. írta: tonks

Könyvkritika: Donna Tartt: Az Aranypinty (2016)

Mitől jó egy regény? - hangzik az örök kérdés. Mindenkinek van valamilyen válasza rá, több remek díjat is kiosztunk ezzel kapcsolatban, listákat írunk, csillagozunk és így tovább. Donna Tartt Pulitzer-díjas műve nem kevesebbet ért el, mint hogy újra elgondolkozzak ezen a kérdésen, emiatt még inkább…

Bonnie és Clyde / Bonnie and Clyde (1967)
2017. április 05. írta: FilmBaráth

Bonnie és Clyde / Bonnie and Clyde (1967)

Kár, hogy mostanában nem ez a kiváló film jut elsőként az eszünkbe Warren Beatty és Faye Dunaway kettőséről

Warren Beatty és Faye Dunaway nem csak akkor alkot remek párost, amikor gajra kell vágni egy Oscar-díjkiosztót, hanem akkor is, amikor emlékezetes filmet kell összehozni. Filmrajongóként nagyon fáj nekem, hogy a két kiváló színész a brutális borítékbaki miatt került a…

Anya / Ema (2016)
2017. április 05. írta: danialves

Anya / Ema (2016)

A filmet a Scope100 program keretében volt lehetőségem megtekinteni Egyes országok filmtermésébe betekintve nemcsak azt rendkívül érdekes látni, milyen témákat, problémákat, gondolatokat tartanak fontosnak egyes alkotók, hanem tőlünk kevésbé távol eső kultúrákban hangsúlyt kaphat az is, hogy ezeket…

The Discovery (2017)
2017. április 04. írta: danialves

The Discovery (2017)

Charlie McDowell (és írótársa, Justin Lader) három évvel ezelőtt robbant be a köztudatba (vagy annak legalábbis egy kis szegletébe) a The One I Love-val. Amely egy iskolapéldája annak, hogyan lehet fillérekből, elsősorban a kreativitásra alapozva egy figyelemre méltó produkcióval…

Bukós szakasz / CHiPs (2017)
2017. április 04. írta: danialves

Bukós szakasz / CHiPs (2017)

Nehezen tudom elképzelni, hogy nem a szériává, sőt, már egyenesen Sötét zsaruk-crossoverré érő Jump Street-széria sikere lebegett Dax Shepard szeme előtt, amikor a Bukós szakaszba belefogott. Ugyanis itt is egy több évtizedes zsaruszéria adta az alapot, amelyre az író-rendező,…

süti beállítások módosítása